Statistinis rinktinės pjūvis: tarp nacionalinės komandos lyderių įsiveržė naujas veidas

Marius Grigonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Marius Grigonis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Lietuvos rinktinė pasirengimo pasaulio krepšinio čempionatui cikle jau nuėjo du trečdalius kelio – vakarykštės rungtynės su Rusija jai buvo šeštosios, o per artimiausias dvi savaites bus sužaisti dar trys susitikimai.

Po turnyro Suomijoje, kuriame Dainiaus Adomaičio kariauna susitvarkė su šeimininkais ir rusais, lietuviai trumpam grįš į Vilnių, o jau už kelių dienų kels sparnus į Pietų Korėją, kur jų laukia draugiškas turnyras ir akistatos su Angolos, Čekijos ir Pietų Korėjos komandomis.

Visgi per jau sužaistus susitikimus pamažu ima ryškėti komandos paveikslas ir jos lyderiai, veikiausiai tempsiantys rinktinę ir planetos pirmenybėse Kinijoje.

Pagal rezultatyvumą ir naudingumą kol kas išsiskiria trys žaidėjai – Jonas Valančiūnas, Marius Grigonis ir Domantas Sabonis.


Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas

Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas© Vytautas Liaudanskis/Fotobankas

JV spėjo sužaisti vos tris mačus, tačiau per juos rinko po 13,7 taško ir 17 naudingumo balų, tapdamas ir rezultatyviausiu, ir naudingiausiu komandos žaidėju.

Įkandin jam kiek netikėtai seka M. Grigonis, kuris kol kas fiksuoja 13 taškų ir 16 naudingumo balų rodiklius. Savo ruožtu prieš Rusiją siautėjęs D. Sabonis vidutiniškai renka po 12,8 taško ir 15,8 naudingumo balo.

Už šių trijų banginių atsiveria nemaža spraga – tolesni Lietuvos rinktinės puolimo lyderiai yra Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas, renkantys po 7,8 taško, ir Lukas Lekavičius, kuris vidutiniškai pelno po 6,2 taško.

Rečiausiai kol kas pasižymi Renaldas Seibutis (vid. 3,5 taško per susitikimą), Žygimantas Janavičius (3,7), Martinas Gebenas ir Edgaras Ulanovas (abu po 3,8).

Nieko nuostabaus, jog pagal atkovotus kamuolius Lietuvos rinktinėje dominuoja abu jos bokštai. J. Valančiūnas susirenka po 6, o D. Sabonis – po 5,4 atšokusio kamuolio. Arčiausiai jų su 3,4 atkovoto kamuolio vidurkiu žengia Arnas Butkevičius.


Arnas Butkevičius

Arnas Butkevičius© Fotobankas

Rezultatyvių perdavimų grafa taip pat turi aiškų lyderį – M. Kalnietį, išskirstantį po 4,6 perdavimo per susitikimą. Ž. Janavičius tiksliai asistuoja 3,3, o M. Grigonis - 2,4 karto. 

Įdomu tai, kad į lyderių trejetą nepatenka įprastai M. Kalnietį keičiantis L. Lekavičius, atliekantis tik 1,8 rezultatyvaus perdavimo per susitikimą.

Gynybinės statistikos kategorijose kol kas labiausiai išsiskiria D. Sabonis ir M. Gebenas, blokuojantys po 1,2 metimo, bei M. Kuzminskas ir M. Grigonis, perimantys po 1 kamuolį per mačą.

Bene didžiausia rinktinės problema kol kas yra klaidos – jų nacionalinės komandos krepšininkai daro nedovanotinai daug. Didžiausi šios tendencijos kaltininkai yra jos lyderiai D. Sabonis ir J. Valančiūnas, suklystantys atitinkamai po 2,4 ir 2,3 karto. Kiek daugiau nei po dvi klaidas padaro ir E. Ulanovas.


Edgaras Ulanovas

Edgaras Ulanovas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas


Pagal taiklumą skirtingose grafose pirmauja trys skirtingi rinktinės krepšininkai. Dvitaškius tarp bent 10 metimų atlikusių žaidėjų tiksliausiai meta M. Kalnietis (10/14, 71 proc.), tritaškius – M. Grigonis (9/16, 56 proc.), o baudų metimus – L. Lekavičius (16/18, 89 proc.).

Kitas draugiškas rungtynes lietuviai žais šeštadienį, kai susitiks su Pietų Korėjos krepšininkais.