Negražia pergale nesidžiaugęs M. Grigonis: su visa pagarba Rusijai, mes ruošiamės ne jai

Marius Grigonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Marius Grigonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Alfa.lt
2019-08-18 08:54

Marius Grigonis pamažu tampa vienu iš trijų Lietuvos rinktinės vėliavnešių. Kauno „Žalgirio“ gynėjas vakarykštėse rungtynėse su Rusija pelnė 19 taškų, taip užfiksuodamas karjeros nacionalinėje komandoje rekordą ir jau trečiame iš keturių paskutinių susitikimų surinkdamas daugiau nei po 17 taškų.

Prie solidaus savo pasirodymo dar ir 6 atkovotus bei 3 perimtus kamuolius, o taip pat ir 4 rezultatyvius perdavimus pridėjęs snaiperis kartu su Domantu Saboniu buvo pagrindiniai pergalės 88:72 kalviai, tačiau nepaisant įtikinamo rezultato, M. Grigonis po rungtynių nebuvo labai sužavėtas savo ir komandos žaidimu.

„Buvo blankokos rungtynės. Padarėme labai daug klaidų, po rungtynių nėra ir to gero jausmo, – tikino gynėjas. – Manau, kad tikrai buvo nekokios rungtynės – turėjome tą „bangą“, kurią reikėjo išlaikyti, bet padėjome žingsnį atgal.“

Rungtynėse, kurios vyko Suomijoje, tiek M. Grigonis, tiek ir kiti Lietuvos rinktinės žaidėjai daug taškų surinko greitajame puolime. Tiesa, antroje rungtynių pusėje tokie atvejai kartojosi rečiau.

„Iš pradžių (greitas žaidimas) buvo, paskui – ne. Reikia išlaikyti tą tempą visas rungtynes – turėjome 20 taškų pranašumą, reikėjo pabėgti ir laimėti 30 taškų. O pabaigoje gavosi „stumdymas“ – žaidimas tikrai nebuvo malonus akiai, pilna klaidų ir t.t.“, – aiškino M. Grigonis.


Dar naudingiau šeštadienio rungtynėse už žalgirietį žaidė tik D. Sabonis – aukštaūgis dominavo su 25 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 41 naudingumo balo rodikliais. Visgi M. Grigonis mano, jog prieš rusus būtų buvę galima laimėti ir be aiškaus komandos lyderio.

„Žinoma, kad būtų galima. Jei ne Domas, žaistų kitas. Dabar nebuvo Jono. Su visa pagarba Rusijai, mes ruošiamės ne jai“, – rėžė krepšininkas.

25-erių Lietuvos rinktinės narys, su nacionaline komanda leidžiantis trečią vasarą, nusišypsojo tik paprašytas įvardyti teigiamus žaidimo aspektus. Visgi neilgai trukus jis vėl perėjo prie žaidimo kritikos.

„Visada galima rasti kažką teigiamo (šypsosi). Bus vaizdo įrašas ir žiūrėsime. Bet praeitos rungtynėse, man atrodo, buvo geresnės. Padarėme daugiau nei 20 klaidų, o kai jų padarai tiek, kaip gali sakyti, kad buvo geros rungtynės?“, – retoriškai klausė M. Grigonis.

Būtent jis trečiajame kėlinyje buvo pagrindinis Lietuvos rinktinės spurto iniciatorius. Žalgirietis per kelias akimirkas pelnė net 10 taškų, o jo vedama komanda spurtavo 14:0 ir įgijo 20 taškų pranašumą.

„Ten buvo gerai – visi „užsikabinome“ ant tos „bangos“, pajautėme, – smagią atkarpą prisiminė M. Grigonis. – Jie pradėjo panikuoti, o mes perėmėme kamuolius, „užbėgome“, tritaškius įmetėme, dvitaškius su pražangomis. Taip ir turime žaisti – gera gynyba, o po to jau seka ir geras puolimas.“