Už du atstovėjęs D. Sabonis plakė save ir komandą dėl klaidų: turime apsiraminti

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Alfa.lt
2019-08-17 22:41

Jonas Valančiūnas penktadienio rungtynėse prieš Suomiją patyrė traumą ir negalėjo rungtyniauti šio vakaro mače su rusais, tačiau Lietuvos rinktinė šios netekties nė nepajuto.

To priežastis – už du rungtyniavęs Domantas Sabonis, terorizavęs Rusijos rinktinės gynybą ir surengęs įspūdingiausią individualų pasirodymą per šios vasaros rinktinės draugiškų rungtynių ciklą.

23-ejų aukštaūgis pelnė 25 taškus, atkovojo 13 kamuolių, išprovokavo 12 varžovų pražangų ir surinko net 41 naudingumo balą, padėdamas lietuviams triumfuoti 88:72.

Visgi po pergalės D. Sabonis kartojo tą patį, ką sakė ir Dainius Adomaitis – nepaisant pergalės, žaidimas nebuvo pačios aukščiausios kokybės.

„Gerai, kad laimėjome, bet dar yra daug darbo. Padarėme per daug klaidų – treneris sakė, jog jų buvo net 22. Taip negalėsime laimėti rungtynių čempionate. Jeigu turime +20, tai reikia nubausti varžovus ir susikrauti +30 arba +40, o ne leisti jiems grįžti į rungtynes“, – tikino „centras“.


Nepaisant užtikrintos pergalės dviženkliu skirtumu, 22 padarytos klaidos kol kas yra rekordinis skaičius šią vasarą. Pasak D. Sabonio, tai gali lemti ir per didelis krepšininkų noras.

„Visi mes norime daug padaryti. Dar tik ketvirtos ar penktos rungtynės, kai žaidžiame kartu, tad dar reikia drausmės, kurios nori treneris. Toliau ir dirbsime ties tuo, – tikino Lietuvos rinktinės lyderis, pripažinęs, kad ir pačiam pritrūkdavo drausmės. – Tarėmės, kad reikia greitai pulti, visi nori daug padaryti, bet turime apsiraminti ir žaisti savo krepšinį.“

Kalbėdamas apie savo paties pasirodymą, kuris jam buvo geriausias vilkint šalies nacionalinės komandos aprangą, Domas pernelyg nesipuikavo ir pabrėžė komandos vienybę.

„Kiekvienose rungtynėse noriu išeiti ir padėti komandai laimėti. Šiandien iki manęs atėjo kamuoliai, kitą dieną jie eis pas kitą. Mes esame tokia komanda, kurioje kiekvieną dieną vis kitas žaidėjas gerai sužaidžia“, – sakė D. Sabonis.

Tiesa, jo naudingumo balų rodiklis galėjo būti ir dar geresnis, jei ne netaiklūs baudų metimai. Vieną pražangą po kitos provokavęs aukštaūgis iš 17 baudų metimų prametė šešis, o paklaustas, kas tai lemia, atsakymo neturėjo.

„Nežinau, tiesiog reikia įmesti“, – nedaugžodžiavo Domantas, apskritai draugiškuose mačuose baudas metantis 56 proc. tikslumu – iš 25 bandymų tikslą kol kas pasiekė 14.

Už du atstovėjęs D. Sabonis plakė save ir komandą dėl klaidų: turime apsiraminti

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)