Sunerimęs D. Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip

Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Alfa.lt
2019-08-17 22:23

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išlaikė pirmąjį šios vasaros išbandymą, kuomet jai teko sužaisti dvejas rungtynes per dvi dienas.

Vakar 41 taško skirtumu nušlavę suomius, šįkart lietuviai 88:72 susitvarkė ir su Rusijos krepšininkais, pergalingai uždarydami turnyrą Espo mieste ir draugiškų rungtynių ciklą Europoje.

Visgi vaizdas, kurį šeštadienio vakarą ant parketo išvydo rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis, jo nenudžiugino.

Lietuviai ir vėl pridarė gausybę klaidų – šįsyk jų buvo 22, – o rusai ne sykį atsitiesė ir kėsinosi į pergalę iki pat antrosios ketvirtojo kėlinio pusės.

„Pergalė džiugina, bet tos problemos, kurias turime, pradeda neraminti, – kalbėjo D. Adomaitis. – Padarydami 22 klaidas ir priešininkams duodami 20 „nemokamų“ taškų laimime rungtynes užtikrintai, tačiau tai yra nedovanotina. Treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip.

Antras dalykas yra žaidimo kreivė ir išlaikymas. Mes einame į viršų, bet tada prasideda keitimai ir mūsų žaidimas eina žemyn. Čia atsakomybė kiekvienam žaidėjui, kuris įeina nuo suolo ir turi įnešti papildomą energiją ir, svariausia, nedaryti klaidų. Jie turi įnešti į žaidimą tokį indėlį, kad žaidimas eitų į viršų arba bent liktų toks, koks yra.“

– Klaidų skaičius ir toliau nemažėja. Ar įmanoma gyventi su tokiais rodikliais, ar darysite kažkokias permainas?

– Permainos kaip permainos, gali jos būti ir tokios, kad treniruotėse įvedi specialius pratimus – kaip kamuolį perduoti, kaip jį priimti. Manau, kad tai darysime.

Neramina dėl to, kad grupėje turėsime komandas, kurios bus agresyvios. Rusų gynėjai taip pat buvo agresyvūs, jų stiprioji pusė yra gera ir agresyvi gynyba. Šitas dalykas iš vienos pusės gerai, nes viską parodė, bet iš kitos – privalome branginti kamuolį. Yra situacijų, kad negalime gerai „atžaidę“ gynyboje 24 sekundes ir atsikovoję kamuolį išmesti jį į užribį. Čia yra techninis brokas ir atsakomybės trūkumas.

– Ko gero, startinio penketo žaidėjų tiek ilgai aikštėje laikyti neplanavote – atsarginiai nuvylė?

– Ne, turėjome planus, kokiais penketais norėjome pažaisti ir išbandyti besikeičiančią gynybą. Realiai žaidė tie, kurie tuo metu geriau žaidė gynyboje.

– Kaip jums atrodė šio vakaro lyderių – Domanto Sabonio ir Mariaus Grigonio – žaidimas?

– Labai gerai. Vienas dalykas, tai yra patogus dvejetas žaisti vienas su kitu. Vienas yra dešiniarankis, kitas kairiarankis, tad daug situacijų yra tokių, kurios yra patogios abiem. Tikrai akcentavome daug situacijų, kai norėjome surasti Domantą, o Marius labai gerai „skaitydavo“ situacijas ir surasdavo.

Džiugina, kad kiekvienose rungtynėse yra vis kitas lyderis. Norisi galbūt truputį ir kitų, įeinančių nuo suolo, indėlio. Pirmiausia, gynyboje ir solidumu. Turime tapti solidesne komanda.


Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)– Klaidos neramina, o kaip su D. Sabonio baudų metimai? Šiandien jis jų pataikė 11 iš 17.

– Neramina. Čia yra psichologija – matome, kaip treniruotėse jis meta ir pataiko visas baudas ir tikrai tikiu, kad pataikys.

– Pirmą kartą žaidėte dvejas rungtynes per dvi dienas – ar pamatėte kažką naujo?

– Čempionate nežaisime dviejų rungtynių iš eilės, tad ir vakar norėjome daryti labai didelę rotaciją, kad žaidėjai žaistų po mažai minučių ir tai būtų lyg gera treniruotė. O šiandien jau norėjosi, kad krūvį gautų tie žaidėjai, kurie turi jį gauti. Jie turi pagauti žaidybinį ritmą, gaila, tik kad negalėjo žaisti JV (Jonas Valančiūnas – Alfa.lt).

– Kodėl negalėjo žaisti J. Valančiūnas?

– Vakarykštėse rungtynėse jis truputį nikstelėjo koją. Nieko rimto, bet būtų geriau, kad šią ir kitą dieną jis skirtų procedūroms. Tokia buvo gydytojų rekomendacija, tad atsižvelgėme į tai.

– Ar jau yra sprendimas dėl žaidėjo, kuris paliks rinktinės stovyklą?

– Manau, kad tai paskelbsime rytoj ryte.

– Ar žaidėjai, kurie bus „atkabinti“, dar galėtų tikėtis patekti į dvyliktuką traumų atveju?

– Tai yra penkioliktukas, kai visko gali atsitikti. Ar tas žaidėjas, kuriam padėkosime už darbą, ar tie 14, kurie vyks į Pietų Korėją – matote, kas dedasi aplinkui, kiek traumų yra visose rinktinėse. Kiekvienas turi būti pasiruošęs, netgi ir tas, kuris grįš į savo klubą – kad galėtų grįžti atgal. 

Sunerimęs D. Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip

Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt nuotr.)
+3