Britai ir "Brexitas"

Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-08-17 21:47

Beveik trečdalis britų pritarė Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimui iš Europos Sąjungos (ES). Apie tai pranešė britų dienraštis „Independent“, remdamasis apklausos rezultatais, kuri buvo atlikta leidinio užsakymu.

34 proc. apklaustųjų palaikė „Brexitą“ be susitarimo, kurį ketina surengti JK premjeras Borisas Johnsonas. 49 proc. respondentų manė, kad B. Johnsonas turėtų atidėti pasitraukimą iš ES, numatytą spalio 31 d., arba visiškai jį atšaukti, surengti šiuo klausimu antrąjį referendumą.

Tačiau prieš keletą dienų pasirodžiusioje apklausoje, kurią atliko rinkos tyrimų ir konsultacijų kompanija „ComRes“ buvo matyti visai kitas vaizdas – pagal jos rezultatus B. Johnsono „Brexito“ planus palaikė 54 proc. britų.

Rugpjūčio 14-ąją užsienio spaudoje pasirodė pranešimų, kad B. Johnsonas apkaltino Briuselį nenoru susitarti dėl JK išėjimo iš ES sąlygų. Jis priminė, kad Didžiosios Britanijos parlamentas tris kartus atmetė „Brexito“ susitarimo projektą, o „Europos draugai nenori daryti kompromisų“.

B. Johnsonas vos pradėjęs eiti premjero pareigas sakė, kad britai iš ES pasiryžę išstoti iki šių metų spalio 31 d. Dar 2016-aisiais JK buvo surengtas referendumas dėl pasitraukimo iš ES. Tuo metu beveik 52 proc. britų balsavo už pasitraukimą iš ES.