D. Sabonio ir M. Grigonio dueto tempiama Lietuvos rinktinė susitvarkė su rusais

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
2019-08-17 21:01

Du lyderius atradusi ir dviem galingais spurtais rusus pribloškusi Lietuvos rinktinė laimėjo draugišką turnyrą Suomijoje.

Espo mieste vykusiame susitikime lietuviai 88:72 (21:12, 22:23, 27:21, 18:16) nugalėjo Rusijos krepšininkus ir iškovoję antrą pergalę iš eilės užsitikrino turnyro nugalėtojų vardą. Vakar lietuviai 87:46 nepasigailėjo šeimininkų suomių.

Be Jono Valančiūno žaidusią Lietuvos rinktinę į priekį šįsyk tempė du žaidėjai – Domantas Sabonis ir Marius Grigonis. Indianos „Pacers“ aukštaūgis pasižymėjo įspūdingu dvigubu dubliu, pelnydamas 25 taškus ir atkovodamas 15 kamuolių, o žalgirietis pridėjo 19 taškų.

Po vangokos pradžios lietuviai dar pirmajame kėlinyje spėjo įgyti dviženklį pranašumą – greitomis atakomis taškus rinkę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmavo 21:8, o pirmąjį kėlinį laimėjo 21:12.

Vis tik rusai atkuto ir ėmė naudoti spaudimą per visą aikštę netruko prisivyti lietuvių – po spurto 14:2 jų deficitas siekė jau tik tašką – 22:23. Tiesa, lietuviai varžovų į priekį taip ir nepraleido, o vedami dvigubą dublį dar per pirmąją rungtynių pusę surinkusio D. Sabonio pirmąją mačo pusę laimėjo 43:35.

Rungtynių lūžis įvyko iškart po ilgosios pertraukos. Nors rusus bandė tempti 7 taškus per kelias minutes surinkęs Sergejus Karasiovas, Lietuvos rinktinės gretose tokių vedlių buvo – D. Sabonis ir M. Grigonis.

Pirmasis ir toliau terorizavo rusų gynybą ir per kiek daugiau nei pusę kėlinio sumetė 7 taškus, tuo tarpu žalgirietis surengė tikrą solo šou – iš pradžių M. Grigonis pataikė tritaškį, po to smeigė tolimą metimą su penktąja S. Karasiovo pražanga, o įspūdingą savo atkarpą užbaigė dvitaškiu su dar viena varžovų pražanga, taip lietuvių pranašumui išaugant iki daugiau nei 20 taškų – 65:44.

Tiesa, kaip ir pirmoje rungtynių, susikrovę solidesnį pranašumą lietuviai vėl stabtelėjo – rusai trečiojo ketvirčio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje spurtavo 10:0 ir iš pradžių skirtumą sumažino iki 11 , o netrukus – ir iki 8 taškų – 64:72.

Lietuvos rinktinė dar kurį laiko nesugebėjo atitrūkti nuo varžovų, kol taškus greitoje atakoje pelnė Mantas Kalnietis, trečią savo tritaškį smeigė M. Grigonis ir lietuviai įtvirtino savo pergalę.

Lietuvos krepšininkams tai buvo paskutinės draugiškos rungtynės Europoje. Iš Suomijos jie trumpam grįš į Vilnių, o jau kitą savaitę išvyks į Pietų Korėją, kur ateinantį savaitgalį dalyvaus keturių komandų turnyre.

Lietuva: Domantas Sabonis 25 (15 atk. kam., 12 išpr. praž.), Marius Grigonis 19 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas 8, Paulius Jankūnas 7.

Rusija: Andrejus Zubkovas 15, Vitalijus Fridzonas 11, Grigorijus Motovilovas 10.