Švedijos teismas amerikiečių reperiui ASAP Rocky skyrė lygtinę bausmę
Papildyta 17.01

A$AP Rocky
A$AP Rocky
  © SCANPIX
BNS
2019-08-14 16:42

Stokholmo teismas trečiadienį pripažino amerikiečių reperį ASAP Rocky kaltu dėl užpuolimo ir skyrė jam lygtinę bausmę; ši byla sukėlė muzikanto gerbėjų pyktį ir išprovokavo diplomatinį ginčą, į kurį įsitraukė ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

30-metis amerikiečių atlikėjas, kurio tikrasis vardas yra Rakimas Mayersas, ir dar du įtariamieji, kaltinti dėl užpuolimo birželio mėnesį Švedijos sostinėje, „užpuolė savo auką trankydami ir spardydami jį, gulintį ant grindinio. Muzikantas taip pat parbloškė auką ant žemės ir užlipo jam ant rankos“, sakoma teismo verdikte.

Pasak teismo, kaltinamieji, kurie tuo metu viešėjo Stokholme dėl koncerto, „nebuvo situacijoje, kurioje jiems prireiktų savigynos“. Teismas atmetė savo kaltę neigusio R. Mayerso tvirtinimus, kad gynėsi.

Švedijos sostinės teismas skyrė jiems lygtines bausmes, kurios reiškia, kad į kalėjimą jie nepateks, nebent šalyje vėl įvykdytų panašų nusikaltimą.

Jie taip pat turės sumokėti 12,5 tūkst. kronų (1,2 tūkst. eurų) kompensaciją aukai.

Reperis trečiadienį vykusiame teismo posėdyje nedalyvavo.

Prokuroras Danielis Sunesonas prašė trims kaltinamiesiems skirti šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmes, o gynyba tvirtino, kad jie turi būti išteisinti.

Dėl rizikos, kad R. Mayersas gali pasprukti iš šalies, jis mėnesį nuo liepos 3 d. buvo laikomas suimtas Švedijos sostinėje.

Stokholmo apygardos teismas šio mėnesio pradžioje paleido muzikantą, Davidą Rispersą jaunesnįjį ir Bladimirą Cornielį iki rugpjūčio 14 d. Jie netrukus grįžo į Jungtines Valstijas.

Visi trys buvo kaltinami 19-mečio Mustafos Jafari sumušimu birželio 30 d. prie greitojo maisto restorano Stokholme.

Ši byla pakurstė diplomatinę įtampą ir supykdė reperio gerbėjus.

Švedijos politikai praėjusį mėnesį pažėrė kritikos JAV prezidentui D. Trumpui, šiam susiginčijus su ministru pirmininku Stefanu Lofvenu dėl švedų prokurorų sprendimo pareikšti ASAP Rocky kaltinimus užpuolimu.

Nuskambėjus žiniai apie jo sulaikymą reperio gerbėjai, kiti artistai ir JAV Kongreso nariai pradėjo reikalauti, kad jis būtų paleistas.

Atitinkamą peticiją pavadinimu #JusticeForRocky (liet. Teisingumas Rokiui) pasirašė daugiau kaip 640 tūkst. žmonių.

Dalis muštynių matyti mėgėjiškame vaizdo įraše, paviešintame apie žvaigždes rašančio JAV portalo TMZ. Šioje medžiagoje, regis, matyti, kaip 30 metų ASAP Rocky su didele jėga parbloškia ant žemės žmogų.

Reperis vėliau paskelbė savo „Instagram“ paskyroje įrašų, kuriuose tariamai vaizduojami įvykiai prieš muštynes.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.