Kalnuose žuvo vienas geriausių šalies alpinistų Vytautas Mažeika
Premjeras ir Seimo pirmininkas reiškia užuojautą; papildyta 18.00

Vytautas Mažeika
Vytautas Mažeika
  © „Facebook“
Alfa.lt | BNS
2019-08-14 16:02

Prancūzijos Alpėse antradienį žuvo vienas geriausių Lietuvos alpinistų Vytautas Mažeika, praneša portalas 15min.lt.

Informuojama, kad kartu su V. Mažeika kopė dar du žmonės – Edvinas G. patyrė stiprių sužalojimų, o Ilona A. sužalojimų išvengė.

Nelaimė įvyko leidžiantis uoliniu maršrutu nuo Tacul viršūnės (4248 m). Paskutinėje nusileidimo atkarpoje du komandos nariai krito iš daugiau nei 50 metrų aukščio.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia užuojautą dėl vieno geriausių Lietuvos alpinistų Vytauto Mažeikos žūties.

„Lietuva neteko tikro savo srities profesionalo ir entuziasto, įveikusio aukščiausius pasaulio kalnus. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems ir visiems, kurie jį pažinojo“, – sakoma premjero užuojautoje.  

Tai jau ne pirmas atvejis, kai šiemet Lietuvos alpinistai patenka į nelaimes kalnuose. Liepos mėnesį alpinistas Saulius Damulevičius iš stovyklos Pakistano kalnuose išgabentas į ligoninę.

Alpinistas pasiekė Gašerbrumo II (8035 metrai) viršūnę, bet leisdamasis krito. Kaip tuomet skelbė 15min.lt, lietuvis leisdamasis nuo viršūnės krito apie 6–8 metrus, incidentas įvyko 7150 metrų aukštyje.

Premjeras ir Seimo pirmininkas reiškia užuojautą žuvus alpinistui V. Mažeikai

Prezidentas Gitanas Nausėda, premjeras Saulius Skvernelis ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis reiškia užuojautą žuvus alpinistui Vytautui Mažeikai.

„Vargu ar gali būti kas skaudesnio nei netekti jauno, gabaus ir mylimo žmogaus. Toks buvo Vytautas Mažeika. Nuoširdžiai užjaučiu artimuosius“, – teigia prezidentas.

Pasak G. Nausėdos, V. Mažeikos žūtis taip pat yra ir stiprus smūgis Lietuvos alpinizmo bendruomenei.

„Lietuva neteko tikro savo srities profesionalo ir entuziasto, įveikusio aukščiausius pasaulio kalnus. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems ir visiems, kurie jį pažinojo“, – sakoma premjero užuojautoje.

Netekties valandą reikšdamas užuojautą V. Mažeikos artimiesiems, V. Pranckietis taip pat pabrėžia, jog Lietuva neteko „vieno geriausių ir labiausiai patyrusių alpinizmo profesionalų“, kuris šalies vardu kopė į aukščiausias pasaulio viršukalnes.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.