Palangoje žibėjusį amerikietį prancūzai suviliojo daugiau nei 10 kartų didesniu atlygiu

Jalenas Rossas Riley (M. Baranausko nuotr.)
Jalenas Rossas Riley (M. Baranausko nuotr.)

Tik labai retas krepšininkas gali pasididžiuoti tokiu karjeros šuoliu kaip buvęs Palangos „Kuršių“ krepšinio komandos lyderis Jalenas Riley – kitą sezoną jis žais Prancūzijos aukščiausioje lygoje, Šolė „Basket“ klube. Praėjusį sezoną mielai su „Palangos tiltu“ bendravęs 26 metų amerikietis, sutiko atsakyti į PT klausimus ir baigęs treniruotę Šolė klube.

– Kaip tau sekasi naujojoje darbovietėje?

– Ačiū, gerai. Jau beveik savaitę čia treniruojuosi. Tik gera galiu pasakyti apie naują komandą, žaidėjus ir sąlygas. Dauguma žaidėjų čia – apie 25 metų amžiaus.

– O Palangos nė kiek nepasiilgai?

– Mano prisiminimai apie Palangą – tik labai geri. Man labai smagu, kad galėjau visą sezoną žaisti už Palangos klubą ir galėjau jam padėti įgyvendinti savo tikslus – pakliūti į geriausiųjų lygos komandų ketvertuką.

– Ar „Kuršių“ savininkai bandė tave įkalbinti pasilikti Palangoje?

– Išties, sezono pabaigoje aš turėjau keletą pokalbių su klubo vadovais – jie norėjo, kad aš ir toliau rungtyniaučiau Palangoje. Bet mano žinutė buvo aiški – judėti į priekį su savo karjera.

– Žinau, kad negali kalbėti apie kontrakto su „Basket“ detales, bet pasiteirausiu: kiek geresnis jis yra, nei tas, kurį turėjai su Palangos klubu?

– Teisingai pastebite: negaliu kalbėti apie detales. Pasakysiu tik tiek: čia jis – žymiai geresnis. Nenuostabu: nes Lietuvos antroji krepšinio lyga – nors ji išties yra labai gera – negali labai konkuruoti su aukščiausia Prancūzijos lyga.

– Paklausiu kitaip: ar tavo alga su prancūzų klubu bus nors dešimt kartų didesnė nei ta, kurią gavai Palangos „Kuršiuose“? (PT žiniomis, Jaleno alga „Kuršiuose“ buvo apie 1 tūkstantį eurų per mėnes)

– Taip, be jokių abejonių, ji bus tiek, ir net daugiau, didesnė čia.

– Ko pasiilgsi iš Palangos?

– Patikėkite, daug ko. Tos nuostabios atmosferos, puikios klubo organizacijos ir, žinoma, jūros. Labai tikiuosi, kad Palangos klubas gerai pasirodys ir naujajame sezone.

– Kas tau pasiūlė kontraktą Šolė klube?

– Sakyčiau, buvo kombinacija dalykų: ir Šolė klubas manimi domėjosi, ir mano agentas man ieškojo geresnio kontrakto.

– Ar norėtumei vėl kada nors žaisti Lietuvoje?

– Žinoma, Lietuva – krepšinio šalis. Gal mano kelias su naujuoju klubu taip pat atves į Lietuvą? Pažiūrėkime.