VTEK akiratyje: D. Kepenis laiku nedeklaravo interesų

Dainius Kepenis
Dainius Kepenis
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS
2019-08-14 11:23

Parlamentaras valstietis Dainius Kepenis laiku nedeklaravo informacijos apie užimamas pareigas ir jam priklausančią sveikatos mokyklą, trečiadienį konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Komisija pranešė, kad politikas nedeklaravo tarybos nario pareigų asociacijoje Lietuvos olimpinė akademija, taip pat, jog yra individualios įmonės Dainiaus Kepenio Palangos sveikatos mokykla savininkas.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad tokiais veiksmais jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku deklaruoti privačius interesus“, – nurodė VTEK.

Nustatyta, kad sveikatos mokykla D. Kepeniui priklauso nuo 1995-ųjų, ir nors 2016-aisiais patekęs į Seimą jis sustabdė mokyklos veiklą, išliko jos savininku. Tai, pasak VTEK, turėjo būti deklaruota.

O Lietuvos olimpinės akademijos nariu D. Kepenis yra nuo 2013-ųjų, iki 2017 m. jis ėjo ir šio juridinio asmens tarybos nario pareigas, tačiau to taip pat nepateikė deklaracijoje.

D. Kepenis BNS tvirtino, jog pradėdamas darbą Seime sustabdė sveikatingumo mokyklos veiklą, paliko Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento postą, apie tai pranešė ir viešai.

„Pasitraukiau ir iš kitų organizacijų, atrodė, kad viską atlikau, staiga paaiškėjo po trejų metų, kad ne. Kaltas, kad iki galo neįsigilinau ir dabar turiu rūpesčių“, – pripažino parlamentaras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.