Nuo Bagatskio iki Sharpo: Europos jaunučių čempionate spindi garsių krepšininkų atžalos

Ainaras Bagatskis
Ainaras Bagatskis
  © FIBA
Alfa.lt
2019-08-14 06:51

Ainaras Bagatskis per savo ilgą krepšininko ir trenerio karjerą išgyveno daugybę stresinių situacijų, tarp jų – ir treniruodamas Latvijos rinktinę Europos čempionate prieš turnyro šeimininkus prancūzus, kuriuos palaikė net 22 tūkst. aistruolių. Visgi tai nublanksta prieš jausmus, kuriuos latviui tenka išgyventi per šių metų Europos jaunučių krepšinio čempionatą, kuriame žaidžia ir jo sūnus.

Fredas Bagatskis, trečias pagal rezultatyvumą Latvijos rinktinės žaidėjas, yra tik vienas iš daugelio Italijos mieste Udinėje vykstančio turnyro žaidėjų, apie kurių tėvus ar kitus giminaičius žinome gerokai daugiau.

„Stebėti žaidžiantį sūnų, ko gero, yra pats sunkiausias dalykas. Tai sunkiau, negu treniruoti komandą žaidžiant prieš daugiatūkstantinę Belgrado „Crvenos Zvezdos“ sirgalių armiją ar 22 tūkst. Prancūzijos rinktinės aistruolių“, – tikino A. Bagatskis, praeityje žaidęs ir treniravęs ir Kauno „Žalgirį“ bei įmetęs ne vieną lemiamą metimą įvairiuose turnyruose.

Visgi nesunku 52-mečio latvio, vilkinčio marškinėlius su savo šalies užrašu ant krūtinės, akyse įžvelgti pasididžiavimą.

„Gyvenime man tikrai sekasi: treniravau nacionalinę šalies komandą aštuonerius metus, o dabar galiu didžiuotis sūnumi, kuris vilki tuos pačius Latvijos rinktinės marškinėlius“, – tikino A. Bagatskis.

Jo sūnus Fredas nėra vienintelis, kuris Udinėje gali kliautis artimųjų patarimais.

Jaunučių čempionate žaidžia ir legendinio kroato Dino Radžos sūnus Roko, o Izraelio rinktinę į priekį su net 23,8 taško vidurkiu į priekį tempia Emanuelis Sharpas – Derricko Sharpo, 2004-aisiais įskraidinusio mirtiną šūvį į „Žalgirio“ krepšį Eurolygoje, sūnus.


Emanuelis Sharpas

Emanuelis Sharpas© FIBA

E. Sharpas dar nė nebuvo gimęs, kai jo tėtis pravirkdė pusę Lietuvos. Apskritai JAV gimęs ir augęs D. Sharpas Tel Avivo „Maccabi“ praleido net 15 metų ir giliai įleido šaknis – nenuostabu, jog jo sūnus dabar gina būtent Izraelio komandos garbę.

Garsių ryšių netrūksta ir Lietuvos rinktinėje, kurios aprangą vilki Olegas Kojenetsas. Jo tėtis Alehas net 13 metų – 1996­­­–2009 m. – vilkėjo Baltarusijos jaunimo ir vyrų rinktinių aprangą, o baigęs karjerą persikėlė gyventi į Lietuvą, kurios garbę šiuo metu gina jo sūnus.

„Mano tėtis labai man padeda, – tikino 16-metis Olegas. – Negaliu visko nė apsakyti vien žodžiais. Jis buvo žmogus, dėl kurio ėmiau žaisti krepšinį, jis vedėsi mane į savo rungtynes. Manau, kad pagrįstai galiu jį laikyti pirmuoju savo treneriu.“

Be jau paminėtų žaidėjų, Udinėje rungtyniauja ir legendinio esto Kasparo Kuusmos sūnus Alvaras, Krasnodaro „Lokomotiv“ klubo prezidento Andrejaus Vediščevo sūnus Michailas ir daugelis kitų krepšininkų.

Nuo Bagatskio iki Sharpo: Europos jaunučių čempionate spindi garsių krepšininkų atžalos

Ainaras Bagatskis