Krizė Dramblio Kaulo Kranto rinktinėje: pinigų negavę ir gydytis už savo lėšas verčiami žaidėjai streikuoja
Į neramumų sūkurį pateko ir buvęs žalgirietis

Dramblio Kaulo Kranto rinktinė
Dramblio Kaulo Kranto rinktinė
  © FIBA
Alfa.lt
2019-08-13 20:22

Iki pasaulio krepšinio čempionato likus mažiau nei trims savaitėms, vienos iš turnyro dalyvių – Dramblio Kaulo Kranto (DKK) rinktinės – stovykloje vyrauja itin neramios nuotaikos.

Pranešama, kad komandos žaidėjai, tarp kurių yra ir praėjusį sezoną Kauno „Žalgiryje“ praleidęs Deonas Thompsonas, paskelbė streiką.

Kaip teigia Sport-ivoire.ci, streiko priežastis – DKK krepšinio federacijos skolos žaidėjams dėl anksčiau pažadėtų premijų. Be to, į rinktinės stovyklą atvykę krepšininkai turi patys mokėti už savo medicinines išlaidas ar traumų gydymą.

Kaip teigė komandos kapitonas Guy Landry Edi, „federacija pažadėjo žaidėjams mėnesio pradžioje sumokėti bent pusę pažadėtų premijų, tačiau iki šiol jų taip ir nesulaukė“. Maža to, DKK krepšinio vadovai kol kas nė nemano žaidėjams kompensuoti išlaidų, kurias jie patyrė ruošdamiesi čempionatui ar gydydamiesi traumas.

Kaip patikino G. L. Edi, DKK komandos sudėtyje iš viso buvo jau trys atvejai, kai žaidėjai patyrė traumas ir turėjo jas gydytis iš savo lėšų.

DKK rinktinė pasaulio čempionate turėtų žaisti silpniausia vadinamoje A grupėje, kurioje jų varžovais būtų Kinija, Lenkija ir Venesuela. Visgi dabar šios komandos vykimas į Kiniją pakibo ant plauko.