Tauragiškiai sunerimo: iš vandentiekio – chloro kvapas

Vandens čiaupas
Vandens čiaupas
  © „Sekundės“ archyvas
Tauragės žinios
2019-08-13 22:09

Tauragės gyventojai socialiniuose tinkluose ėmė skųstis, jog geriamasis vanduo iš čiaupo atsiduoda chloru. „Tauragės vandenys“ informavo, jog nerimauti nėra ko – vyksta tinklų dezinfekavimo darbai, o chloro kiekis esą neviršija normų. Rekomenduojama vandenį ilgiau palaikyti atvirose patalpose, kad nugaruotų.

„Ar ir pas jus vanduo smirdi chloru? Ar čia tik pas mus taip, ar visur, atsiliepkit, jei galit“, – tokiu įrašu socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo J. Tumo-Vaižganto gatvės gyventojai. Esą net pavirinus vandenį kvapas nedingsta.

„Tauragės vandenys“ interneto svetainėje informuoja gyventojus, kad vykdomi tinklų praplovimo ir dezinfekavimo darbai atskirose Tauragės miesto vietose. Naudojant geriamąjį vandenį galima jausti chloro kvapą, todėl rekomenduojama vandenį virinti.

„Apie tinklų praplovimus konkrečiose gatvėse bei dėl vandens tiekimo pertrūkių tam tikrų gatvių gyventojai bus informuojami atskirai. Dėl galimo vandens susidrumstimo ir įvertinant šiltą vasaros periodą miestui tiekiamas vanduo chloruojamas daugiau nei įprastu režimu, bet neviršijant saugių koncentracijos ribų“, – skelbiama pranešime.

„Tauragės vandenys“ gyventojams primena, kad geriamasis vanduo yra saugus vartoti. Jautresniems vartotojams rekomenduojama gėrimui skirtą vandenį virinti arba ilgiau palaikyti atvirose talpose, kad chloro junginiai išgaruotų (jeigu juntamas chloro kvapas). Tinklų plovimą planuojama vykdyti iki spalio mėnesio.