Aiškėja rinktinės dvyliktukas? Prieš serbus ir vėl nežais tie patys du krepšininkai

Lietuvos rinktinės krepšininkai (Lino Žemgulio nuotr.)
Lietuvos rinktinės krepšininkai (Lino Žemgulio nuotr.)

Pirmadienį „Žalgirio“ arenoje vyksiančios „Krepšinio namų“ paramos rungtynės, kuriose susikaus Lietuvos ir Serbijos ekipos, bus vienintelės dviejų NBA lietuvių rungtynės prieš savus žiūrovus, todėl norintys juos pamatyti gyvai šį vakarą turėtų atvykti į areną.

„Tiek Jonas Valančiūnas, tiek Domantas Sabonis pagal Lietuvos krepšinio federacijos susitarimą su NBA klubais sportuoti su rinktine galėjo pradėti tik nuo rugpjūčio 1 d., o J. Valančiūnas dėl tam tikrų niuansų prisijungė tik rugpjūčio 3 d., – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – Jonas dar be komandinių treniruočių nebuvo pasiruošęs kontrolinėms rungtynėms su Ispanija ir Suomija. Serbijoje dėl pražangų šis duetas kartu rungtyniavo trumpai, todėl bus labai įdomu vėl išvysti juos žaidžiant kartu.“

„Buvo labai malonu man vėl sugrįžti į aikštę, buvau pasiilgęs to jausmo, o čia dar galimybė rungtyniauti su geriausiais Lietuvos krepšininkais, – kalbėjo Indianos „Pacers“ puolėjas D. Sabonis. – Nekantrauju, kada galės rungtyniauti ir Jonas, manau, bus labai smagu. Tikimės, kad į rungtynes Kaune susirinks visi Lietuvos rinktinės gerbėjai ir visu kartu galėsime pasiekti pergalę. Nors tai bus tik kontrolinės rungtynės, tačiau istoriškai tai vieni iš didžiausių mūsų varžovų aikštėje. Tokį vaizdą pats mačiau augdamas.“

Pirmadienio susitikimui bus registruojama 13-a krepšininkų. Trenerių sprendimu susitikimą praleis Eimantas Bendžius ir Žygimantas Janavičius.

Abu jie buvo registruoti per Lietuvos rinktinės rungtynes Belgrade, tačiau nei vienas, nei kitas į aikštę neišbėgo. Ne per daugiausiai E. Bendžius ir Ž. Janavičius žaidė ir per pirmus du susitikimus, tad tikėtina, jog jų dienos nacionalinės komandos stovykloje jau yra suskaičiuotos.

Šiandienos rungtynėse jau turėtų rungtyniauti kiti du žaidėjai, kurie Serbijoje liko nuošaliau – Jonas Mačiulis ir Renaldas Seibutis. Juos Belgrade, pasak vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio, pristabdė mikrotraumos.

Organizatoriai praneša, kad į šias rungtynes vaikai iki 10 metų imtinai bus įleidžiami nemokamai. Prie įėjimo tiesiog reikės pateikti amžių įrodantį dokumentą.

Lietuvos ir Serbijos rinktinių rungtynės prasidės 20 val.