J. Valančiūnas – apie duetą su D. Saboniu, serbų žvaigždę ir JAV rinktinės nuostolius

Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-08-09 14:44

Jonas Valančiūnas šeštadienį taps paskutiniuoju Lietuvos rinktinės žaidėju, šią vasarą apsivilksiančiu nacionalinės komandos marškinėlius.

Dėl užsitęsusių NBA formalumų tik rugpjūčio pirmosiomis dienomis į komandą įsiliejęs Memfio „Grizzlies“ vidurio puolėjas praleido pirmąsias komandos draugiškas rungtynes su ispanais ir suomiais, tačiau rytoj jau išbėgs ant parketo Belgrade, kur lietuviai kibs į atlapus vieniems pasaulio čempionato favoritų – Serbijos krepšininkams.

Mažiau nei savaitę su komandos draugais pasitreniravęs J. Valančiūnas prieš išvyką į Serbiją jau spėjo susiklijuoti su būsimuoju kolega baudos aikštelėje Domantu Saboniu, taip pat ir prisiminti nacionalinės komandos derinius, kuriuos galėjo primiršti per daugiau nei metų laikotarpį – pastarąjį sykį Lietuvos rinktinės aprangą jis buvo apsivilkęs dar 2018-ųjų birželį, kai žaidė dvejas planetos pirmenybių atrankos rungtynes Lenkijoje ir Vengrijoje.

Įsiliejęs į rinktinės treniruotes JV kaip visuomet neslėpė geros nuotaikos, tad ir paklaustas apie komandos silpnybes nusprendė jas nutylėti.

„O vat neatskleisime, – juokdamasis prabilo J. Valančiūnas, tuojau pat surimtėjęs ir papasakojęs apie lietuvių privalumus. – Turime įvairių stiprybių – perimetras, metimai, taip pat ir prasiveržimai po krepšiu. Visi žaidėjai stiprūs įvairiais aspektais. Bandome tobulinti viską, kas mums išeina ir kas mums yra patogu. Dar viskas nėra šimtu procentų gerai, bet turime laiko, todėl ruošiamės ir judame gera linkme.“

Iki šiol jam beveik neteko rungtyniauti kartu su D. Saboniu – 2015 m. Europos čempionate ir 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pastarasis dar buvo tik menkai apšaudytas jaunuolis ir retai išbėgdavo į aikštę, o praėjusią vasarą šie bokštai kartu tesužaidė du mačus.

Visgi dabar jie bando susikurti tarpusavio ryšius, kuriuos, pasak J. Valančiūno, jiems regzti kol kas pavyksta neblogai.

„Su juo kartu jaučiamės gerai – vietos abiem baudos aikštelėje užtenka, dar ir lieka (šypsosi). Tai yra kontrolinės rungtynės, per kurias visada bandai atrasti kažką naujo, išbandyti, patobulinti. Su Domantu žaisti tikrai patogu – jis universalus žaidėjas, galintis išeiti ir iki trijų taškų linijos, tad nematau dėl to problemų“, – paklausus, ar aikštėje užteks vietos jo ir D. Sabonio duetui, sakė J. Valančiūnas.


Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas

Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas© Vytautas Liaudanskis/Fotobankas

Jau pirmas testas šią vasarą jam bus neeilinis – varžovų serbų gretose prieš uteniškį stovės tokios NBA įžymybės, kaip Nikola Jokičius ir Bobanas Marjanovičius. Paklausus, ar nesijaudina prieš šį iššūkį, J. Valančiūnas susijuokė.

„Jaudinuosi (juokiasi). Tai yra kontrolinis mačas, pasitikrinimas, tačiau varžovas labai stiprus – serbai gerai atrodo ir „ant popieriaus“, ir aikštelėje. Tai bus vienas rimtesnių mūsų pasibandymo mačų. Pažiūrėsime, kas veikia prieš stiprias komandas, ir judėsime toliau“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės „centras“.

Praėjusiame sezone į geriausių NBA žaidėjų penketą išrinktą N. Jokičių jis jau ne sykį testavo NBA arenose, kur serbas praėjusiame sezone buvo netoli trigubo dublio vidurkio – rinko po 20,1 taško, 10,8 atkovoto kamuolio ir 7,3 rezultatyvaus perdavimo.

Nors paprašytas įvertinti oponento privalumus J. Valančiūnas kalbėjo aptakiai, būtent pastarasis rodiklis – rezultatyvių perdavimų gausa – lietuviui, panašu, daro didžiausią įspūdį.

„Aikštelės matymas, metimas. Jis – labai geras žaidėjas“, – sakė J. Valančiūnas.

Krepšinio pasaulyje pastarosiomis savaitėmis bene labiausiai aptariama komanda yra JAV rinktinė. Daugybės žvaigždžių atsisakymų žaisti pasaulio čempionate sulaukę amerikiečiai buvo priversti griebtis atsarginių planų, o tarp komandos kandidatų buvo įtrauktas ir J. Valančiūno bendraklubis Memfyje, 20-metis Jarenas Jacksonas.

Nepaisant to, kad JAV komanda gerokai susilpnėjo ir atjaunėjo, lietuvis nemano, kad amerikiečiai Kinijoje bus lengvas grobis bet kuriai turnyro komandai.

„Aš manau, kad jų komanda vis tiek liko pajėgi. Visos komandos, važiuojančios į pasaulio čempionatą, yra pajėgios ir įrodžiusios, kad gali žaisti tokiame lygyje. O kalbant apie amerikiečius, jie turi daug lygiaverčių žaidėjų. Net jei neatvažiuoja superžvaigždės, vis tiek yra begalė žvaigždžių, kurios gali atvažiuoti ir parodyti jei ne geresnį, tai bent tokios paties lygio krepšinį“, – tikino J. Valančiūnas.


Jonas Valančiūnas

Jonas Valančiūnas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Pagrindiniais pretendentais mesti iššūkį amerikiečiams yra laikomi ne kas kiti, o būtent Serbijos krepšininkai, prieš kuriuos lietuviai sužais dukart per tris paras. Tiesa, J. Valančiūnas kol kas nesiryžta kabinti serbams vienų turnyro favoritų statuso.

„Tas rikiavimas – nematęs žaidimo, galima daug ką šnekėti. Taip, jie yra pajėgūs, turi daug superžvaigždžių ar gerų žaidėjų, ir bus nelengva komanda čempionate, tačiau tai dar turės įrodyti“, – apie rytojaus varžovus kalbėjo J. Valančiūnas.

J. Valančiūnas – apie duetą su D. Saboniu, serbų žvaigždę ir JAV rinktinės nuostolius

Jonas Valančiūnas
+1