D. Adomaitis Belgrade išbandys rinktinės bokštų duetą: įdomu, kaip jie atrodys prieš lygiaverčius varžovus

Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-08-09 13:39

Beveik savaitę po pastarųjų kontrolinių rungtynių pasitreniravusi Lietuvos krepšinio rinktinė jau šiandien išvyksta į Belgradą, kur šeštadienio vakarą laikys vieną rimčiausių egzaminų pasirengimo cikle.

Dainiaus Adomaičio auklėtinių lauks pirmasis iš dviejų testų prieš Serbijos rinktinę, vadinamą bene rimčiausia pretendente pasaulio čempionate mesti iššūkį JAV krepšininkams.

Dvejas draugiškas rungtynes, iš kurių vienas laimėjo, o kitas – pralaimėjo, jau sužaidusi nacionalinė šalies komanda Serbijoje pirmą sykį žais visos sudėties – į kovą pagaliau bus mestas ir Jonas Valančiūnas, praleidęs susitikimus su Ispanija ir Suomija.

Pasak D. Adomaičio, Belgrade svarbiausias uždavinys bus išsibandyti ir koreguoti J. Valančiūno ir kito Lietuvos krepšininko iš NBA – Domanto Sabonio – dueto žaidimą kartu.

„Pirma užduotis bus žaidimo modelis su JV ir Domu kartu aikštelėje. Šlifuoti tai, kas yra gerai, ir pakeisti ar priimti kažkokius sprendimus dėl to, kas negerai. Tai buvo toks pagrindinis uždavinys šiame cikle“, – po treniruotės „Žalgirio“ arenoje, kurioje pirmadienį lietuviai stos ir į atsakomąją dvikovą su serbais, aiškino rinktinės strategas.


Domantas Sabonis

Domantas Sabonis© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Į Belgradą D. Adomaitis ketina pasiimti visus 15 rinktinės stovykloje vis dar sportuojančių krepšininkų. Prieš kelionę jis pasidžiaugė, kad visų nacionalinės komandos kandidatų fizinė forma yra daugmaž vienoda.

„Labiausiai džiugina tai, kad visų kondicija, galima sakyti, yra vienoda. Tas darbas, kuris vyksta, yra padaromas iki galo, nereikia niekam skirti individualių užduočių ir, svarbiausia, nėra jokių traumų“, – džiaugėsi treneris.

Daugiau D. Adomaičio minčių apie J. Valančiūno ir D. Sabonio duetą, Serbijos rinktinės pajėgumą ir skirtingomis nuotaikomis pasaulio čempionatą pasitinkančias būsimąsias varžoves H grupėje Australiją ir Kanadą – Lietuvos rinktinės trenerio atsakymuose į žurnalistų klausimus.

– Mačas su serbais turbūt bus geriausia galimybė pasitikrinti priekinės linijos pajėgumą?

– Faktas, kad taip. Tam ir priešininkai tokie yra, kad norime pažiūrėti. Manome, kad stiprus priešininkas daug geriau parodys klaidas ir vietas, prie kurių reikia dirbti.

– Kaip J. Valančiūno ir D. Sabonio duetas atrodo treniruotėse?

– Gerai. Tikrai treniruotėse viskas atrodo gerai. Faktas, kad, kai jie žaidžia treniruotėse, dydis aikštelėje yra truputį kitoks nei bus, tarkime, su serbais, kurie turi ir Bobaną (Marjanovičių), ir (Nikolą) Milutinovą. Užtat bus ir įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį.


Bobanas Marjanovičius

Bobanas Marjanovičius© FIBA

– Kaip vertinate Serbijos rinktinės galimybes ir potencialą pasaulio čempionate?

– Jeigu žiūrint vien į sudėtį, tai, manau, jie viena talentingiausių komandų. Faktas, kad jau laimėjusi nemažai medalių, ir yra subrendusi laimėti gal netgi ir čempionatą.

– Australai paskelbė savo dvyliktuką. Ar nenustebino toks greitas jų sprendimas?

– Kiekviena komanda, kiekvienas treneris sprendžia savo problemas ir savaip mato visą pasiruošimą. Yra kažkoks komfortas, kai komandoje yra dvylika žaidėjų, ir tu iš karto gali susikaupti ties tais dalykais, ties kuriais reikia dirbti. Mažiau gal reikia kreipti dėmesio į rotacijas, kažkam duoti šansus ir t. t. Tai – jų sprendimas, jie nusprendė taip, mes galbūt truputį kitaip.

– Kaip reaguojate į Kanados rinktinės, kuri neteko daug žvaigždžių, situaciją?

– Atvirai pasakius, nieko negalvojame. Galvojame apie save ir žiūrime į save, kaip treniruojamės, ką galime daryti gerai, kad pasiruoštume maksimaliai gerai. Kai ateis laikas, tada galvosime.

– Kokio žaidimo tikitės iš Serbijos rinktinės žvaigždės Nikolos Jokičiaus?

– Labai gero. Matėte, tai – žaidėjas, kuris NBA žaidė arti trigubo dublio praktiškai kiekvienose rungtynėse. Gavo maksimalią sutartį, kurią Denveris jam davė ne dėl to, kad tai būtų vidutinis žaidėjas. Tai – vienas geriausių žaidėjų.

D. Adomaitis Belgrade išbandys rinktinės bokštų duetą: įdomu, kaip jie atrodys prieš lygiaverčius varžovus

Dainius Adomaitis
+25