Neįprastoje padėtyje atsidūręs M. Kalnietis – apie klubo paieškas ir nesulauktą „Žalgirio“ kvietimą

Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis
  © Vytautas Liaudanskis/Fotobankas

Mantas Kalnietis lieka ištikimas sau. Lietuvos rinktinės kapitonas vos prieš keturias savaites baigė klubinį sezoną bei turėjo trumpiausias atostogas iš visų nacionalinės komandos kandidatų, o antrąją vasaros pusę pasitiko dar ir neturėdamas sutarties, tačiau nepaisant to, į rinktinės stratego Dainiaus Adomaičio kvietimą jis atsiliepė nė negalvodamas bei su geriausias Lietuvos krepšininkais sportuoti ėmėsi nuo pačios pirmosios stovyklos dienos.

Rugsėjo pradžioje 33-ąjį gimtadienį minėsiantis įžaidėjas praėjusiame sezone išbandė legionieriaus duoną Prancūzijoje, kur su Vilerbano ASVEL klubu iškovojo čempiono titulą bei tikėjosi kitą sezoną grįžti į Eurolygą.

Vis dėlto dar liepos pradžioje Tony Parkerio valdomas klubas nusprendė atsisakyti M. Kalniečio paslaugų, į jo vietą pasikviesdamas Prancūzijos krepšinio veteraną Antoine‘ą Diotą.

„Nežinau, sunku pasakyti, – paklaustas, kas lėmė ASVEL išsiskyrimą su juo, pečiais gūžčiojo kaunietis. – Niekada negali žinoti kitų žmonių planų ar nuspėti, kokia yra komandos vizija. Ir aš turiu kažkokių norų (juokiasi). Šiame versle tai yra normalu. Nesuradome bendrų sprendimų. Esu tikrai dėkingas klubo organizacijai, buvo smagu ten žaisti ir viskas eina pirmyn.“

Dar prieš metus į Vilerbaną jį priviliojo ne kas kitas, o pats T. Parkeris, prieš kurį M. Kalnietis pats ne sykį kovojo įvairiuose rinktinių turnyruose. Baigęs karjerą NBA ir dar labiau atsidavęs darbui savo vadovaujamame klube prancūzas nepaliko vietos jame lietuviui, tačiau pastarasis dėl to pykčio nelaiko.

„Mano darbas žaisti, o kas ten kuria komandą... Jis labai įsitraukęs, yra labai didelis pavyzdys, jį ir visą klubo organizaciją galiu minėti tik geru žodžiu. O kas kaip komplektuoja, kas ką daro – ne mano reikalas“, – tikino M. Kalnietis.


Tony Parkeris ir Mantas Kalnietis

Tony Parkeris ir Mantas Kalnietis© SCANPIX

Į rinktinės treniruočių stovyklą kapitonas atvažiavo su neįprastomis problemomis – paprastai anksti savo klubinius reikalus siekdavęs susitvarkyti gynėjas šįsyk neturi sutarties su jokia komanda. Vis dėlto jau 12-ąją vasarą rinktinės marškinėlius vilkėsiantis veteranas dėl to bent jau kol kas nekvaršina sau galvos.

„Laukiu. Yra daugybė gandų, bet viskas vyksta tik gandų lygyje. Vienas žaidėjas kažkur pasirašo, tada atsiranda vieta kitur – vyksta tokie užkulisiniai žaidimai. Vis dėlto neturiu jokių problemų dėl to, jog į rinktinę atvažiuoju be klubo – dirbsiu ir bandysiu duoti tai, ką galiu Lietuvos rinktinei. Nesuku sau galvos ir manau, kad viskas anksčiau ar vėliau išsispręs automatiškai“, – patikino M. Kalnietis.

Veikiausiai vėl pagrindiniu nacionalinės komandos atakų dirigentu būsiantis kaunietis paprastai rinktinėje atrodo kur kas geriau, nei klube. Galbūt jam net būtų naudingiau luktelėti ir pasikėlus savo vertę rinktinėje sutartį su kažkuria ekipa pasirašyti po pasaulio čempionato?

„Duok Dieve, kad mums visiems čia sektųsi, – išgirdęs tokį klausimą atsiduso gynėjas. – Neturiu problemų – ar pasirašysiu sutartį rytoj, ar rugsėjo gale, nesuku dėl to galvos. Galbūt laikui bėgant pradės kažkokios mintys kirbėti ar atsiras įtampa, kadangi gyvenime dar nesu buvęs tokioje situacijoje, bet tikrai esu susikoncentravęs į rinktinę, į darbą joje bei tikiu, kad viskas išsispręs savaime.“

Į Palangą, kurioje pirmąsias pusantros savaitės sportuos Lietuvos rinktinės kandidatai, M. Kalnietis atvyko pailsėjęs trumpiausiai iš visų 18 D. Adomaičio pakviestų žaidėjų – paskutines oficialias rungtynes įžaidėjas žaidė dar birželio 26-ąją. Vis dėlto M. Kalnietis tikina, kad kiek daugiau nei trijų savaičių poilsio jam užteko.

„Gerai paatostogavome. Sezonas gavosi toks užtęstas ir ilgas, bet viskas gerai, esu pasiruošęs dirbti iš naujo. Nenuveikiau nieko ypatingo. Kai sužaidžiu sezoną užsienyje, būnu pasiilgęs Lietuvos, Kauno, ir noriu kuo daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais, kurių nematau ilgai“, – sakė Lietuvos rinktinės kapitonas.


Mantas Kalnietis

Mantas Kalnietis© Paulius Peleckis / Fotobankas


Daug laiko Kaune praleidęs M. Kalnietis patikino, kad kvietimo iš gimtojo miesto komandos – „Žalgirio“ – nesulaukė. Pasak jo, nors šiame klube netrūksta jo draugų, dera atskirti darbą nuo draugysčių.

„Pasiilgau Kauno, bet svarbiausia man aplankyti draugus „Žalgirio“ arenoje. Kvietimo iš „Žalgirio“ nebuvo – ne pirmi metai, kai komanda komplektuojama pagal labai aiškią viziją. Galų gale, ir pačiam man nebūtų lengva įsipaišyti į griežtą Šaro sistemą.

Absoliučiai nėra jokių problemų – aplankiau visus, pabuvau su visais. Reikia atskirti tuos dalykus – kas yra draugystės, ir kas yra darbas“, – patikino M. Kalnietis.