Iš Las Vegaso – į Palangą: neiškentęs J. Valančiūnas rinktinę stebės nuo šoninės linijos

Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas
  © Vytautas Liaudanskis/Fotobankas

Į pirmąją Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą susirinkę žiniasklaidos atstovai nė nesitikėjo išvysti aukščiausio ir žymiausio komandos žaidėjo.

Jonas Valančiūnas dėl NBA taisyklių prie nacionalinės komandos galės prisijungti tik pirmąją rugpjūčio dieną, tad tikėtasi, jog jo nebus tarp 16 į Palangą atvykusių rinktinės kandidatų.

Visgi Memfio „Grizzlies“ vidurio puolėjas neiškentė ir su komandos draugais pasimatyti panoro jau pirmąją stovyklos dieną.

„Praėjusiais metais su rinktine praleidome nedaug laiko, tad pasiilgome tos tikros rinktinės, kur su ilgu, mėnesio, pasiruošimu ir šimtaprocentinėmis jėgomis važiuoji į čempionatą. Pernai to nebuvo, tad laukiau šitos dienos – faina būti čia“, – švytėdamas kalbėjo „centras“.

Tiesa, artimiausias dešimt dienų JV laikysis atokiau nuo kartu sportuosiančių komandos draugų. Kol Lietuvos rinktinės kandidatai bandys įrodyti savo vertę treneriui Dainiui Adomaičiui ir jo asistentams, uteniškis treniruosis pagal individualią programą ir taktines subtilybes šlifuosiančią komandą stebės tik iš šalies.

„Dabar laukia individualus darbas, be komandinių veiksmų. O kai ateis laikas, pilnu tempu prisijungsiu prie komandos“, – sakė J. Valančiūnas, kuriam anksčiau prisijungti prie komandos neleidžia NBA taisyklės – pagal jas pajėgiausios planetos lygos krepšininkai ruoštis pasaulio čempionatui gali pradėti tik likus mėnesiui iki jo pradžios.


Lietuvos krepšinio rinktinė susirinko į pirmąją stovyklą

Lietuvos krepšinio rinktinė susirinko į pirmąją stovyklą© Vytautas Liaudanskis/Fotobankas

Į Palangą jau pirmąją stovyklos dieną J. Valančiūną atginė ne tik rinktinės, bet ir krepšinio alkis. „Centras“ oficialiose rungtynėse nežaidė jau beveik keturis mėnesius – „grizlių“ sezonas baigėsi dar balandžio pradžioje, o paties lietuvio paskutinės rungtynės buvo sužaistos paskutinę kovo dieną, kai jis patyrė čiurnos traumą.

Tad, kaip pripažino pats žaidėjas, poilsio jam išties netrūko.

„Pailsėjau tikrai gerai. Turėjau nemažai laiko, sezonas baigėsi anksti. Pasiilgau krepšinio, noriu greičiau pradėti žaisti“, – sakė JV.

Į stovyklą J. Valančiūnas atvyko ne tik suderinęs visas savo sutarties su „grizliais“ detales, bet ir spėjęs apsilankyti Las Vegase, kur vykstant NBA vasaros lygai jis suraitė parašą ant naujojo susitarimo su Memfio ekipa. Būdamas JAV „nuodėmių mieste“ lietuvis spėjo apžvelgti ir jaunųjų „Grizzlies“ krepšininkų žaidimą – būsimieji jo komandos draugai triumfavo vasaros lygoje.

„Paliko gerą įspūdį – talentingi žaidėjai, – paklaustas apie komandos branduolį sudarysiantį jaunimą kalbėjo J. Valančiūnas. – Su JJ (Jarenu Jacksonu) pavyko pažaisti ir praėjusiais metais, praleidome kartu pusę sezono. Atvyko dar vienas jaunas talentas. Aišku, sunku kažką prognozuoti prieš tam įvykstant, bet tai bus jauna, ambicinga ir daug talento turinti komanda. Bandysime augti.“

Las Vegase jis spėjo susitikti ir su naujuoju Memfio ekipos treneriu Tayloru Jenkinsu, su kuriuo lietuvis apsitarė tiek dėl savo vaidmens kitame sezone, tiek dėl individualių užduočių. Tiesa, pats vidurio puolėjas patikino, kad „grizlių“ vadovai puikiai supranta jo rinktinei skiriamą prioritetą.

„Turėjome vakarienę, nors tai tik pavadinta vakariene (šypsosi). Turėjome laiko pokalbiams su treneriu, su visa vadovybe. Susidėliojome visus planus, kaip ir kada prasidės treniruočių stovykla. Turėjome nemažai laiko, – pasakojo lietuvis. – Gavau ir individualių užduočių, bet jie puikiai supranta, kad dabar aš susikoncentravęs ties rinktine, kuri man bus puiki proga pasiruošti ir naujajam sezonui. Jie atidavė laisvę rinktinei, o taip ir turėtų būti.“

Nors pirmosiomis Lietuvos rinktinės stovyklos dienomis J. Valančiūnas sportuos atskirai nuo visos komandos, atsiriboti nuo jos visiškai „centras“ nežada. Jis tikisi, kad ir įsiliejimas tarp komandų draugų rugpjūčio pradžioje nebus sunkus.

„Aš niekur neišvyksiu – būsiu čia (juokiasi). Tikrai stebėsiu ir galbūt neatliksiu kažkokių taktinių veiksmų, tačiau galiu stebėti, kalbėtis su treneriais, treniruotėse dalyvauti būdamas už šoninės linijos. Nemanau, kad tai bus problema“, – vylėsi „Grizzlies“ aukštaūgis, NBA pirmenybėse ką tik užbaigęs septintąjį sezoną.

O kada Lietuvos rinktinės galiūną jau galima bus išvysti su žalia apranga žaidžiantį draugiškose rungtynėse?

„Dar nežinau, pasidėliosime su treneriais. Turbūt dar nežaisiu rungtynėse su Ispanija, juk prisijungiu rugpjūčio 1-ąją, o rungtynės – jau 2-ąją. Gal duos tik apšilimą padaryti (šypsosi)“, – linksmai kalbėjo J. Valančiūnas.

Primename, kad be uteniškio kartu su komanda pirmosiomis treniruočių stovyklos dienomis nesportuos ir dar vienas NBA žaidėjas – Domantas Sabonis. Tikimasi, kad jis į Palangą atvyks trečiadienį.

Iš Las Vegaso – į Palangą: neiškentęs J. Valančiūnas rinktinę stebės nuo šoninės linijos

Jonas Valančiūnas
+1