Popiežius pritaikė sankcijas buvusiam JAV vyskupui, kaltinamam seksualiniu priekabiavimu

Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus
  © SCANPIX
BNS
2019-07-21 17:41

Popiežius Pranciškus uždraudė buvusiam amerikiečių vyskupui, kaltinamam seksualiniu priekabiavimu ir neūkiškumu atlikti liturgiją, sekmadienį pranešė Vatikano naujienų portalas.

Toks sprendimas buvo dalis serijos sankcijų, kurias popiežius pritaikė Michaelui Bransfieldui, nurodo tinklalapis, remdamasis vyskupo buvusios vyskupijos Viling-Čarlstone Vakarų Virdžinijoje, pranešimu.

M. Bransfieldui taip pat buvo uždrausta gyventi vyskupijoje ir nurodyta asmeniškai ištaisyti žalą, kurią jis padarė, nurodoma pranešime. Žalos panaikinimo pobūdį ir mastą nustatys būsimasis vyskupas, nurodoma penktadienį išplatintame pranešime.

M. Bransfieldas atsistatydino 2018 metais, netrukus po savo 75-ojo gimtadienio, po to, kai buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu prieš suaugusiuosius.

Popiežius Pranciškus imasi griežtų priemonių prieš susikompromitavusius dvasininkus. Vasarį jis atėmė dvasininko titulą iš buvusio JAV kardinolo, kuris buvo apkaltintas seksualine prievarta prie berniukus ir jaunuolius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.