Valstietis R. Šarknickas apie partijos tarybos posėdį: R. Karbauskis buvo pasiruošęs pasitraukti

Alfa.lt
2019-07-17 16:18

Neseniai vykęs valstiečių partijos tarybos posėdis, neskaitant poros skambesnių sprendimų, vis dar apgaubtas nežinomybes skraiste. „Alfa taško“ studijoje apsilankęs Seimo narys valstietis Robertas Šarknickas teigė, kad tai lemia partijos nenoras savo vidinių problemų iškelti į viešumą, tai yra normali praktika tarp Lietuvos partijų.

„Kiek žinau ir kiek teko domėtis, dauguma (partijų – red. past.) rengia tuos uždarus posėdžius, kad išgrynintų tiesą viduje ir tada paviešintų. Laikausi nuomonės, kad šeima susitaria viduje, kaip elgtis, kaip gyventi, kad valstybėje būtų gerai“, – teigė valstietis.

Kritikos sulaukė tiek V. Pranckietis, tiek R. Karbauskis

Akivaizdu, kad partija nepraleido pro akis ir konflikto tarp partijos lyderio Ramūno Karbauskio ir Viktoro Pranckiečio. Pasak R. Šarknicko, nors taryba daugiau pastabų turėjo dabartiniam Seimo pirmininkui, jų sulaukė ir partijos vadovas.

Seimo narys pasakojo, kad V. Pranckietis susilaukė kritikos dėl to, kad nenori palikti savo posto, nors iš pradžių buvo sutikęs tai padaryti, bet labai greitai apsigalvojo.

„Jis (V. Pranckietis – red. past.) pirmą kartą bendrame pasitarime (koalicijos sudarymo – red. past.) pasakė: „Taip, aš sutinku trauktis.“ Praėjus porai valandų jis pakeitė nuomonę. Taip, aš tokią informaciją turiu, dauguma turim“, – atskleidė R. Šarknickas.

Kritika R. Karbauskiui buvo švelnesnė ir visuomenės ausiai kiek neįprasta – esą jis per daug demokratiškas.

„Jis (R. Karbauskis – red. past.) mūsų frakcijoje yra apskritai kone demokratiškiausias, kartais mes tarpusavyje šnekame: „Pone Ramūnai, jūs esate per daug demokratiškas lyderis, leidžiate, sutinkate, o vėliau ateina tokie dalykai kartais“, – pasakojo politikas.

R. Šarknickas taip pat teigė, kad tarybos posėdžio išvakarėse kalbėjosi su R. Karbauskiu ir šis buvo pasirengęs reikalui esant palikti pirmininko postą.

„Išvakarėse (tarybos posėdžio – red. past.) mes su Ramūnu kalbėjomės nemažai laiko apie lyderio poziciją – kaip man atrodo, kaip jam atrodo – ir jis pasakė man į akis: „Aš tikrai noriu užbaigti visą šitą reikalą ir pasakyti tarybai, skyriams, pirmininkams, kad aš traukiuosi, man jau per daug sunku darosi“, – atpasakojo pokalbį valstietis.

Partijos sąrašą kituose rinkimuose gali vesti ir pašalinis žmogus

Apie partijos ateitį ir artėjančius rinkimus R. Šarknickas spėlioti nedrįso. Jo teigimu, sprendimus priims partijos suvažiavimas. Tačiau jis pats mano, kad partijos sąrašą, kaip ir per ankstesnius rinkimus, gali vesti pašalinis žmogus, kuris nepriklauso partijai, tačiau šį kartą tai gali būti jau nebe Saulius Skvernelis.

„Aš turiu keletą favoritų: ir tą patį Ramūną, ir dar kelis asmenis, dėl Skvernelio visko gali būti“, – sakė R. Šarknickas.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.