Po karščių bangos Alpėse pradėjo formuotis ežeras

Ežeras kalnuose (Bryan Mestre „Instagram“ nuotrauka)
Ežeras kalnuose (Bryan Mestre „Instagram“ nuotrauka)
  © Socialiniai tinklai
Alfa.lt
2019-07-17 21:06

Alpių kalnuose, 3,4 km aukštyje, vienas alpinistas aptiko netikėtą ir gąsdinantį vaizdą – ežerą. Gal daugeliui mūsų tai ir neatrodo labai baisus reiškinys, tačiau, paties alpinisto teigimu, tokiame aukštyje net vanduo buteliukuose užšąla, praneša portalas „Independent“.

Prancūzų alpinistas Bryanas Mestre birželio pabaigoje laipiodamas po Alpių kalnų viršukalnes atrado ten telkšantį ežerą. Nufotografavęs vandens telkinį jis pasidalijo nuotrauka instagrame. Prancūzas teigė, kad nuotrauką padarė birželio 28-ąją – praėjus tik 10 dienų po to, kai jo kolega alpinistas Paulas Todhunteris nufotografavo tą pačią vietą, padengtą sniegu.

„Nereikia nė sakyti, kad ežeras buvo tikra staigmena. Jis yra 3400–3500 metrų aukštyje. Tokiame aukštyje turėtume matyti tik ledą ir sniegą, o ne skystą vandenį. Dažniausiai, kai liekame tokiame aukštyje visą dieną, vanduo mūsų buteliukuose pradeda šalti“, – sakė B. Mestre.

Mokslininkai perspėjo, kad karščio bangos Europoje dažnėja, aukštos temperatūros siejamos su klimato atšilimu.

„Metas skambinti pavojaus varpais. Užteko tik 10 dienų ekstremalaus karščio, kad ledas sugriūtų, ištirptų ir suformuotų ežerą Dent du Géant ir Aiguilles Marbrées viršukalnių papėdėse“, – teigė B. Mestre.

„Aš čia buvau pakankamai daug kartų – birželį, liepą ir net rugpjūtį, tačiau niekad nesu matęs čia skysto vandens“, – pridūrė alpinistas.

ES Koperniko klimato kaitos tarnybos duomenimis, praėjęs mėnuo buvo karščiausias birželis, kada nors užfiksuotas Žemėje. Tarnybos duomenimis, vidutinė temperatūra Europoje buvo 2 laipsniais aukštesnė, nei įprasta, o tokiuose regionuose, kaip Prancūzija, Vokietija ir šiaurės Ispanija, paskutinėmis mėnesio dienomis šis skirtumas siekė net 6–10 laipsnių nukrypimą nuo normos.