Tikėkite, ir gausite savo stebuklą!

Gyvenimo džiaugsmas
Gyvenimo džiaugsmas
  © Pixabay.com

Kai kartkartėmis spaudoje pasirodo pranešimų apie stebuklingus išgijimus nuo mirtinų ligų, gydytojų ir mokslininkų veidus iškreipia skeptiška šypsena. Net kai kalbama apie neginčijamus faktus, patvirtintus šiuolaikiniais tyrimais, tradicinė medicina numoja ranka arba stengiasi paaiškinti netikėtą ligonio išgijimą klaidinga diagnoze.

Amerikiečių genetikas Bruce Liptonas tvirtina, kad žmogus, tikrai ir tvirtai tikėdamas, pasitelkdamas tik savo minties jėgą, gali pasveikti nuo bet kokios ligos. Ir jokios mistikos čia nėra: B. Liptono tyrimai parodė, kad tikslingas psichologinis poveikis gali pakeisti organizmo genetinį kodą.

Genai pavaldūs žmogaus tikėjimui

B. Liptonas daugybę metų dirba genetinės inžinerijos srityje, sėkmingai apgynė daktaro disertaciją, tapo kelių atradimų autoriumi. Visą tą laiką mokslininkas, kaip ir dauguma genetikų bei biochemikų, tikėjo, kad žmogus yra savotiškas biologinis robotas, kurio gyvenimas vyksta pagal programą, įrašytą jo genuose.

Šiuo požiūriu genai nulemia praktiškai viską: asmens išorines ypatybes, sugebėjimus, temperamentą, polinkius į tam tikras ligas ir gyvenimo trukmę. Niekas negali pakeisti savo genetinio kodo, vadinasi, mums reikia nuolankiai susitaikyti su savo lemtimi.

Daktaro B. Liptono pažiūras pakeitė 1980 m. jo atlikti eksperimentai, tiriant ląstelinių membranų elgsenos ypatumus. Iki to laiko mokslininkai manė, kad būtent genai, esantys ląstelės branduolyje, nulemia, ką reikia praleisti pro membraną, o ko – ne. Tačiau B. Liptono eksperimentai parodė, kad išorinis poveikis ląstelei gali paveikti genų elgseną ir net pakeisti jų struktūrą.

Liko tik suprasti, ar galima pasiekti tokius pokyčius psichiniais procesais, t. y. tikėjimu, minties jėga.

„Iš esmės aš nesugalvojau nieko naujo, – sako daktaras B. Liptonas. – Šimtmečius medikams žinomas placebo efektas, kai ligoniui duodamos neutralios medžiagos, tikinant, kad tai yra vaistai. Ir tos medžiagos iš tiesų išgydo.“

Mokslinio paaiškinimo tokiam reiškiniui iki šiol nebuvo. B. Liptonas įrodė, kad tikėdamas tariamų vaistų gydomosiomis savybėmis žmogus pakeičia savo organizme vykstančius procesus molekulių lygmeniu. Jis gali „atjungti“ vienus genus ir priversti „įsijungti“ kitus. Jis gali net pakeisti savo genetinį kodą.

Stebuklai įmanomi!

Akademinis mokslas B. Liptono išvadas sutiko priešiškai. Tačiau mokslininkas tęsė savo tyrimus ir įrodė, kad be jokių vaistų galima paveikti savo organizmo genetinę sistemą. Mokslo kryptis, tyrinėjanti išorinių poveikių įtaką genetikai, buvo pavadinta epigenetika.

Ir vis dėlto stipriausiu poveikiu, galinčiu pakeisti mūsų sveikatos būklę, B. Liptonas laiko minties jėgą.

„Seniai žinoma, kad du žmonės gali turėti vienodą genetinį polinkį į vėžį, – aiškina B. Liptonas. – Tačiau vienas suserga, kitas – ne. Kodėl? Nes jie gyveno skirtingai, vienas patirdavo daugiau streso už kitą, skirtingai vertino save, jautėsi ir mąstė. Šiandien galiu tvirtinti, kad mes esame pajėgūs valdyti savo biologinę prigimtį minties jėga, tikėjimu ir keisti savo genus.“

Didžiausias žmogaus skirtumas nuo kitų mūsų planetos gyvūnų, anot mokslininko, yra tai, kad jis gali keisti savo kūną, išsigydyti nuo mirtinų ir net paveldimų ligų vien tik psichologinėmis nuostatomis. Mes neprivalome būti savo genetinio fondo ir gyvenimo aplinkybių aukomis. Mes galime išsigydyti bet ką. Iš pirmo žvilgsnio visa tai atrodo paprasta, bet tik iš pirmo žvilgsnio.

Kai suvokimo neužtenka

Jeigu viskas būtų taip paprasta, dauguma žmonių lengvai išspręstų savo sveikatos problemas paprastomis mantromis, pavyzdžiui, „Aš galiu išgyti nuo šios ligos“, „Aš tikiu, kad mano organizmas gali pats išsigydyti“.

Kodėl taip neatsitinka ir net negali atsitikti, paaiškina B. Liptonas. Tokios psichologinės nuostatos nulemia tik 5 proc. mūsų psichinės veiklos, nepaliesdamos likusių 95 proc. – pasąmonės.

Trumpai tariant, tik vienetai tų, kurie patikėjo galimybe išsigydyti smegenų galia ir tikrai tuo tiki, patiria sėkmę. Dauguma žmonių pasąmonės lygmeniu neigia tokią galimybę.

Dar tiksliau: pati jų pasąmonė, kuri savaime kontroliuoja visus procesus, neigia tokią galimybę. Ji tarytum vadovaujasi principu, jog tikimybė, kad įvyks stebuklas, yra labai maža, veikiau įvykiai toliau klostysis blogiausia linkme.

Anot B. Liptono, tokia pasąmonės nuostata susiformuoja dar ankstyvojoje vaikystėje, nuo gimimo iki šešerių metų, kai nereikšmingi įvykiai, tėvų žodžiai, bausmės ir traumos formuoja pasąmonės patirtį ir žmogaus asmenybę.

Mūsų prigimtis tokia, kad visa, kas įvyksta blogo, pasąmonėje įstringa lengviau už gerus prisiminimus.

Todėl daugumos žmonių pasąmonės patirties 70 proc. sudaro negatyvios mintys ir tik 30 proc. – pozityvios. Kad galėtume išsigydyti, reikia pakeisti tą pasąmonės santykį priešingu.

Tik tokiu būdu galima sugriauti pasąmonės pastatytą barjerą, kuris trukdo tikėjimo jėgai įsiskverbti į ląstelinius procesus ir genetinį fondą.

Tikėjimas – galinga jėga, galinti nušluoti bet kokias užtvaras savo kelyje. Tikėkite, ir gausite savo stebuklą!

Šaltinis: Mirkrasoty.ru