„Ozo šalies burtininko“ aktorei J. Garland gyvenimą sugadino paauglystėje kino prodiuserių skirta dieta

Judy Garland filme „Ozo šalies burtininkas“
Judy Garland filme „Ozo šalies burtininkas“
  © SCANPIX
Alfa Pramogos
2019-07-11 19:00

Jei kada nors matėte klasikiniu laikomą 1939-aisiais pristatytą kino juostą „Ozo šalies burtininkas“, ko gero, nepastebėjote, kad pagrindinį vaidmenį joje atlikusi jaunutė aktorė ir dainininkė Judy Garland viduje labai kentėjo. Tiesa, dėl to kalta ne ji pati, o kino studijos vadovai, privertę paauglę laikytis drastiškos dietos.

J. Garland buvo vos 13 metų, kai ji dalyvavo filmo atrankoje pas jo prodiuserį ir studijos „Metro Goldwyn Mayer“ vieną iš įkūrėjų Louisą B. Mayerį. Jis iškart pasiūlė merginai darbą, tačiau tai nereiškė, kad ji atitiko visus ieškomos aktorės reikalavimus. Kino kompanijos vadovas nebuvo patenkintas aktorės išvaizda.

Po metų, prieš 14-metei Judy pradedant filmuotis pirmajame savo filme, jai atstovavusi kino kompanija ėmė tyčiotis iš merginos svorio ir skatino ją sulieknėti. Jiems pavyko susukti jaunai aktorei smegenis. Po kelerių metų supratusi, kas su ja buvo daroma, J. Garland pavadino save įbauginta kiaulaite su kasytėmis.Judy Garland filme „Ozo šalies burtininkas“

Judy Garland filme „Ozo šalies burtininkas“© SCANPIX

Judy buvo įsakyta laikytis griežtos dietos. Pasakojama, kad kino studijos atstovai prieš merginai sėdant prie stalo pietauti ar vakarieniauti neretai jai iš rankų atimdavo lėkštes su maistu.

Be to, J. Garland buvo nuolat kritikuojama. Supažindinus merginą su dietinėmis tabletėmis, neilgai trukus aktorė tapo nuo jų priklausoma.

Tuo metu filmavimo aikštelėje dirbusios komandos nariai yra sakę, kad jiems dar neteko matyti vaiko, su kuriuo būtų taip žiauriai elgiamasi.

Sulaukus 18-os J. Garland mitybos racioną sudarė tik juoda kava ir vištienos sriuba. Be to, merginai buvo leidžiama surūkyti iki 80 cigarečių per dieną. Kas kelias valandas, siekdama sumažinti apetitą, ji gerdavo dietines tabletes.

Nenuostabu, kad kino studijos atstovų elgesys su aktore turėjo didelės įtakos jos tolimesniam gyvenimui. Kaip rašo Allthingsinterestin.com, J. Garland visą gyvenimą kovojo su valgymo sutrikimais ir buvo priklausoma nuo vaistų.


Judy Garland

Judy Garland© SCANPIX

Amerikietė aktorė ir dainininkė mirė 1969-aisiais Anglijoje. Per 45 metus trukusią karjerą ji užkariavo tarptautines koncertų sales ir kino ekranus, tačiau, nors buvo populiari, kovojo su asmeninėmis problemomis.

Moteris ne tik vartojo vaistus, alkoholį ir narkotikus, bet turėjo ir finansinių problemų, vengė mokėti mokesčius, dėl to susidarydavo milžiniškų skolų. 

J. Garland gyvenimas nutrūko jai būnant 47-erių. Aktorė perdozavo narkotikų. 


Judy Garland

Judy Garland© SCANPIX