Šilutės administracijos direktoriaus marčiai – įtarimai neskaidriai laimėjus darbo atranką

Šilutės rajono savivaldybė
Šilutės rajono savivaldybė
  © Šilutės rajono savivaldybė
Šilokarčema.lt
2019-07-11 18:12

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje vykusioje atrankoje į dailės ir technologijų mokytojo vietą dalyvavo trys asmenys. Iš jų vienas turėjo mokytojo metodininko, o antras – vyr. mokytojo kvalifikaciją. Tačiau pergalę šventė universitetinio išsilavinimo neturinti moteris. Ji – Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio marti.

Atsižvelgė į kitus niuansus

Atranka įvyko šių metų birželio 27-ąją. Kitą dieną kandidatai informuoti apie tai, kas šventė pergalę. Negavusiems darbo išsiųsti raštai, kad į darbą jie nepriimami, tačiau jame nebuvo įvardinta jokių priežasčių, kodėl kandidatūros atmestos. Manoma, jog šios atrankos laimėtoja V. Pozingio marti išrinkta neatsižvelgus į reikalingas dalykines kompetencijas ir neskaidriai.

Atrankoje dalyvavo 3 pretendentai, tačiau K. Pozingienės išsilavinimas buvo žemiausias – ji baigusi kolegiją, o tai reiškia, kad jos diplomas suteikia teisę dirbti tik pagrindinio ugdymo tipo mokykloje, bet ne gimnazijoje. Taip pat šios kandidatės kvalifikacinė kategorija buvo žemiausia. 

Tuo metu kitos kandidatės turi universitetinį išsilavinimą bei apsigynusios kvalifikacines kategorijas. Todėl darytina išvada, jog atrankos laimėtojas išrinktas atsižvelgiant ne į reikalaujamą ugdymo įstaigoms kompetenciją, tačiau į kitus niuansus.

„Už durų girdėjosi klegesys. Manome, kad V. Pozingio marti žinojo visus klausimus. Pavyzdžiui vienas jų buvo – kokias edukacines erdves įkurtumėte mokykloje? Kaip tai susiję su technologijų mokytojo darbu?“, – redakcijai apie atranką pasakojo viena švėkšniškė. Ji pridūrė, jog dabartinė gimnazijos vadovė ne kartą yra sakiusi, kad jos gimnazijoje ne vieta neturintiems universitetinio išsilavinimo.


Švėkšnos „Saulės“ gimnazija

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija© „Šilokarčemos“ archyvas

Artimi kandidatei

Pasak pašnekovės, atrankos komisijos nariai buvo labai artimi kandidatei, tarp jų atranką praėjusios moters vaiko krikšto mama, kuri nuo proceso nenusišalino. 

„Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis yra jos uošvis, tad galimai buvo vykdytas spaudimas gimnazijos administracijai“, – pastebėjo ir viena iš kandidatavusių į darbo vietą.

Prašymas detaliai išnagrinėti vykusios atrankos skaidrumą ir iš naujo organizuoti atranką pateiktas Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriui birželio 28 dieną. Minėto skyriaus vedėja Dainora Butvydenė liepos 1-osios rytą teigė, kad oficialūs duomenys apie vykdytą atranką jos dar nepasiekė.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė teigė, kad atranka organizuota laikantis įstatymų ir vadovas negali žinoti apie giminaites – krikštamotes. Anot direktorės, atranką laimėjusi moteris buvo stipriausia atrankos dalyvė – konkrečiai atsakinėjo į klausimus, pristatė edukacines erdves ir pan.

Ar bus anuliuoti atrankos rezultatai ir ar ji bus organizuojama iš naujo, skaitytojus būtinai informuosime. 

Tiesa, atrankos laimėtoja dirba ir Švėkšnos amatų centre. Pasak švėkšniškių, ten ji įdarbinta taip pat be konkursų.