Gūsingas pastarųjų dienų vėjas griauna suplanuotus didmiesčių renginius

Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonija prie Televizijos bokšto Vasario 16-osios proga 2018 m.
Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonija prie Televizijos bokšto Vasario 16-osios proga 2018 m.
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt | BNS
2019-07-06 10:44

Dėl smarkaus vėjo šeštadienį Trispalvė į Vilniaus televizijos bokštą bokštą nebus keliama, informavo Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras).

„Dėl smarkaus ir gūsingo vėjo, gūsiuose iki 17 metrų per sekundę, didžiausia šalies Trispalvė į Vilniaus TV bokštą šiandien nebus keliama“, – pranešė Telecentras.

Telecentras planavo Valstybės dienos proga iškelti aukščiausią šalyje Trispalvę – 18 metrų pločio ir 30 metrų ilgio – 540 kv. metrų bendro ploto.

Pirmą kartą didžioji Trispalvė ant Vilniaus TV bokšto suplazdėjo pernai vasario 15 dieną. Vėliava keliama triskart metuose, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios ir Liepos 6-osios švenčių proga. 

Pakėlimą atlieka Telecentro aukštalipių ir inžinierių brigada.

Kauno savivaldybė kiek anksčiau paskelbė apgailestaujanti, kad gūsingas, neprognozuojamas vėjas, krituliai ir žemi debesys griauna oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Penktadienį balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį savaitgalį kauniečiai dar išvys į orą pakilusius balionus, priklausys nuo tolimesnių oro sąlygų.

„Labai gaila, kad pasitaikė toks oras – vėjas tiesiog neprognozuojamas. Tokiu oru skristi neįmanoma“, – aiškino šventės organizatorius Gintaras Šurkus.

Šventės organizatoriai apgailestauja dėl susiklosčiusių aplinkybių ir žada visą savo energiją atiduoti šeštadienio vakarui.

„Padėtis tokia, kad varžybas tenka atšaukti. Blogesnio oro ir būti negali. Dabar mūsų svarbiausia misija – šeštadienio vakaro programa. Darysime viską, kas tik įmanoma, kad Kauno žmonėms padarytume įspūdingą naktinį paradą!“ – žadėjo G. Šurkus.

Oro balionų naktinis paradas ir iliuminacija suplanuoti Rotušės aikštėje, šeštadienio vidurnaktį. Žiūrovai kviečiami atvykti bent pusvalandis iki renginio, kur galės stebėti pučiamus balionus, kurie dėl specialios ugnies švytės kaip žibintai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.