J. Valančiūnas lieka Memfyje – pasirašys trejų metų sutartį
Atnaujinta 1.10 val.

Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-06-30 21:23

Jonas Valančiūnas ir toliau rungtyniaus Memfio „Grizzlies“ klube – tai pranešė įtakingiausias ESPN žurnalistas Adrianas Wojnarowskis.

Amerikietis dar likus keturioms valandoms iki laisvųjų agentų rinkos atsidarymo paskelbė, jog lietuvis su Memfio ekipa susitarė dėl naujos trejų metų 45 mln. JAV dolerių sutarties. Tą jis patvirtino ir 1 val. nakties Lietuvos laiku, kuomet laisvųjų agentų rinka oficialiai atsivėrė, pridūręs, jog žinią apie J. Valančiūno sutartį jam patvirtino ir žaidėjo agentas Leonas Rose'as.Vasarį po mainų iš Toronto „Raptors“ klubo į Memfį atvykęs J. Valančiūnas ateinantį sezoną galėjo žaisti ir pagal senąją, 17,6 mln. vertės sutartį, tačiau jos atsisakė tikėdamasis susitarti dėl ilgesnės trukmės kontrakto.

Nors apie lietuvio ir „Grizzlies“ susitarimą jau paskelbta, oficialiai parašus ant naujos sutarties abi šalys galės sudėti tik liepos 6-ąją.

Pasirašęs naująją sutartį lietuvis uždirbs praktiškai tiek pat, kiek gavo pastaruosius trejus metus – dar 2015-aisiais J. Valančiūnas su „Raptors“ sudarė ketverių metų 64 mln. JAV dolerių sutartį, įsigaliojusią 2016 m. vasarą. Iš jos per trejus metus lietuvis gavo maždaug 46,4 mln. sumą.

Su „Grizzlies“ apranga praėjusiame sezone 27-erių vidurio puolėjas spėjo sužaisti vos 19 mačų, tačiau juose atrodė lyg NBA žvaigždė – vidutiniškai rinko po 19,9 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio.

Memfyje kitame sezone J. Valančiūnas bus treniruojamas naujo trenerio – 34-erių Tayloro Jenkinso, o aikštėje jam teks rasti kalbą ir su kitu įžaidėju – vietoje iškeisto Mike‘o Conley „grizlių“ atakoms diriguos antruoju naujokų biržos šaukimu pakviestas Ja Morantas.