J. Valančiūnas – tarp geriausių NBA laisvųjų agentų iš Europos

Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-06-30 08:15

Jau naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku atsidarys NBA laisvųjų agentų rinka. Tarp naujas sutartis medžiosiančių krepšininkų bus ir Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, kurį „Eurohoops“ atrinko tarp dešimties geriausių laisvųjų agentų iš Europos.

Sezoną su Toronto „Raptors“ apranga pradėjęs, tačiau vasarį į Memfio „Grizzlies“ iškeistas uteniškis įvertintas kaip ketvirtas geriausias žemyno talentas, neturintis sutarties su jokiu NBA klubu.

„Valančiūnas sezoną pradėjo su „Raptors“ apranga, kurią vilkėjo nuo 2012-2013 m. sezono, tačiau po kelių mėnesių buvo išmainytas ir prarado galimybę iškovoti pirmąjį čempiono trofėjų. Vis dėlto Memfyje jam pavyko išauginti savo rodiklius nuo 12,8 taško ir 7,2 atkovoto kamuolio iki 19,9 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio, o tai jam leidžia tapti viena geidžiamiausių prekių tarp komandų, ieškančių, kaip į savo sudėtį pridėti ūgio ir dydžio“, – rašo „Eurohoops“.

Portalo išskirtame dešimtuke J. Valančiūną pranoko tik trys žaidėjai – juodkalnietis Nikola Vučevičius, ispanas Ricky Rubio ir kroatas Bojanas Bogdanovičius.

Žemiau už lietuvį atsidūrė čekas Tomašas Satoransky, juodkalnietis, tačiau Ispanijos rinktinėje žaidžiantis Nikola Mirotičius, serbas Bobanas Marjanovičius, kroatas Ivica Zubacas, turkas Furkanas Korkmazas ir dar vienas kroatas Mario Hezonja.

J. Valančiūnas prieš kelias savaites atsisakė dar metus galėjusio galioti 17,6 mln. JAV dolerių vertės kontrakto ir pasinėrė į laisvųjų agentų rinką tikėdamasis ilgalaikės sutarties. Pagal pirminius pranešimus, didžiausia tikimybė, jog uteniškis ir toliau rungtyniaus Memfio ekipoje, kuri reiškia susidomėjimą puikiai joje pasirodžiusiu vidurio puolėju.