„Raptors“ vadovas už triumfą NBA finale padėkojo ir J. Valančiūnui: be jo nebūtume ten, kur esame dabar

Masai Ujiri ir Jonas Valančiūnas
Masai Ujiri ir Jonas Valančiūnas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-06-25 20:30

Toronto „Raptors“ klubui pirmą kartą triumfavus NBA pirmenybėse, daugybė laurų atiteko ne tik ekipos lyderiui Kawhi Leonardui ar vyr. treneriui Nickui Nurse‘ui, bet ir klubo prezidentui Masai Ujiri, prieš praėjusį sezoną ir jo metu atlikusiam ne vieną drąsų, tačiau pasiteisinusį sprendimą.

Nigerietis iškart po nesėkmės 2017-2018 m. sezone ryžosi atleisti ilgametį „Raptors“ strategą Dwane‘ą Casey, kuris dar tame pačiame sezone buvo išrinktas geriausiu NBA treneriu, vasarą klubo simbolį DeMarą DeRozaną atidavė mainuose už K. Leonardą, o prieš pat mainų termino pabaigą vasarį iškeitė ir Joną Valančiūną, už kurį gavo svarbią rolę čempioniškame žygyje atlikusį ispaną Marcą Gasolį.

Visgi sezono pabaigos spaudos konferenciją surengęs M. Ujiri neužmiršo ir savo vietas Toronte apleidusių ilgamečių „Raptors“ narių, kuriems padėkojo atskirai.

„Kai pagalvoji apie komandos augimą ir tai, kaip viskas prasidėjo, turi padėkoti DeMarui DeRozanui, treneriui Casey ir Jonui Valančiūnui. Be jų nebūtume ten, kur esame dabar. Jie buvo viso to pamatas“, – kalbėjo „Raptors“ vadovas.


Spaudos konferencijoje nigeriečiui teko atsakyti ir į visus labiausiai kamuojantį klausimą dėl K. Leonardo ateities. Puolėjas jau netrukus taps laisvuoju agentu, o be Toronto klubo į jį dar rimtai taikosi ir abi Los Andželo ekipos – „Clippers“ ir „Lakers“.

Nepaisant to, M. Ujiri tiki, kad NBA finalo serijos naudingiausiu žaidėju pripažintas puolėjas liks Kanados ekipoje.

„Dėl jo pasilikimo jaučiamės užtikrintai, tačiau jis yra uždaras žmogus. Kad ir koks būtų jo sprendimas, mes jį gerbsime. Visgi prieš kelias dienas kalbėjomės su juo ir tai buvo itin teigiamas pokalbis“, – kalbėjo M. Ujiri.

Toronte pastaruoju metu svarstoma ne tik K. Leonardo, bet ir paties M. Ujiri ateitis – itin savo vertę po „Raptors“ triumfo pasikėlęs klubo prezidentas jau sulaukė Vašingtono „Wizards“ dėmesio – sostinės ekipa krepšinio vadybininką vilioja net ir su buvusio JAV prezidento Baracko Obamos pagalba.

Tiesa, nepanašu, kad nigerietį tokios kitų komandų pastangos viliotų – jis teigia esąs pasiruošęs likti Toronte.

„Čia matau ilgalaikę savo ateitį. Myliu šį miestą, čia patinka ir mano šeimai, tad Torontui teikiu pirmenybę. Mano žmona myli šį miestą, vaikai yra kanadiečiai, o su komanda aš noriu laimėti dar daugiau. Visos mano mintys yra Toronte“, – patikino M. Ujiri.