JAV prezidentas įvedė sankcijas aukščiausiajam Irano lyderiui

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
BNS
2019-06-24 19:48

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė sankcijų įvedimą Irano aukščiausiajam lyderiui ajatolos Ali Khamenei.

Apie tokį savo sprendimą D. Trumpas pirmadienį pranešė į Baltuosius rūmus sukviestiems žurnalistams ir pasirašė atitinkamą nutartį.

JAV prezidentas pabrėžė, kad sankcijos turės tiesioginės įtakos A. Khamenei aplinkai.

„Manau, kad mes pademonstravome pakankamai susilaikymo, bet tai nereiškia, kad mes ir toliau ketiname taip elgtis“, – sakė D. Trumpas.

Pasak JAV prezidento, naujos sankcijos neleis A. Khamenei, kuris yra tiesiogiai atsakingas už priešišką Teherano elgseną, naudotis Jungtinių Valstijų finansų sistema.

Anksčiau D. Trumpas pristatė planus skelbti papildomas sankcijas Iranui, kad padidintų ekonominį spaudimą Teheranui bei užkirstų kelią naujų branduolinių ginklų kūrimui. Kartu JAV prezidentas pareiškė, kad norėtų kažkada atšaukti visas ribojančias priemones, kad Iranas „vėl taptų klestinčia tauta ir kuo greičiau“, tačiau jis neleis Teheranui kurti branduolinių ginklų.

Anksčiau šį mėnesį A. Khamenei pareiškė, jog Teheranas „jokiu būdu“ neves naujų derybų su Jungtinėmis Valstijomis.

„Nelaikau D. Trumpo vertu kokio nors atsakymo. Neturiu, ką jam atsakyti, ir neatsakysiu“, – sakė A. Khamenei.

Įtampa tarp Vašingtono ir Teherano pastaruoju metu aštrėjo dėl virtinės incidentų, įskaitant atakas prieš tanklaivius Omano įlankoje ir ketvirtadienį įvykusį JAV bepiločio lėktuvo numušimą šalia strategiškai svarbaus Hormūzo sąsiaurio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.