Nepalaužiama atrodanti aktorė H. Berry kasdien kovoja su nepagydoma liga: dėl jos savaitę moteris praleido ištikta komos

Halle Berry
Halle Berry
  © „Instagram“
Alfa Pramogos
2019-06-24 17:00

52-ejų Halle Berry – viena iš gražiausių planetos moterų ir garsiausių aktorių, kuriai jos karjeros ir išpuoselėtos figūros pavydi daugelis. Tačiau tik maža saujelė žmonių žino, kad garsi moteris kovoja su diabetu ir kasdien turi vartoti insuliną.

1966-aisiais Klyvlende, Ohajo valstijoje, gimusi Halle didžiąją vaikystės dalį praleido aktyviai sportuodama ir dalyvaudama grožio konkursuose. 1985-aisiais ji tapo „Miss Teen All American“ prizininke, o „Miss JAV“ konkurse užėmė antrą vietą, skelbia Express.co.uk.

Po šių sėkmingų pasirodymų H. Berry nusprendė išbandyti modelio darbą, o vėliau siekti ir aktorės karjeros. 1989-aisiais ji persikėlė gyventi į Niujorką ir gavo vaidmenį seriale „Living Dolls“. Pradėjus filmuoti serialą aktorė netikėtai nualpo, buvo ištikta komos. Vėliau paaiškėjo ir šokiruojanti diagnozė – 1 tipo diabetas.

H. Berry sveikata gerokai sutriko, daugiau nei savaitę moteris nepabudo iš komos, nuo jos nesitraukė šeima ir medikai. Laimei, Halle sustiprėjo ir sugrįžo į gyvenimą, tačiau jis niekada nebebuvo toks kaip anksčiau.

Aktorei medikai pranešė, kad visą likusį gyvenimą ji kasdien turės leistis insulino injekcijas ir iš pagrindų pakeisti savo mitybą.

2007-aisiais Halle atskleidė, kad savo sveikatos būklę gerokai pagerino ir diabetą suvaldė būtent sveika mityba. Ji patikino, kad jos 1 tipo diabetas virto 2 tipo ir jai daugiau nebereikia leistis insulino. Tiesa, kiek vėliau žinoma moteris pranešė vėl pradėjusi vartoti vaistus.

Tada pastarieji jos komentarai sulaukė itin didelio medikų dėmesio. Jie tikino, kad 1 tipo diabeto išgydyti neįmanoma, o liautis leistis insulino injekcijas nepatartina.

Prieš metus savo asmeninėje „Instagram“ paskyroje H. Berry rašė, kad tam tikra mityba padėjo jai suvaldyti ligą: „Ketogeninis gyvenimo būdas turi tiek daug naudos, pavyzdžiui, svorio sumažėjimas, apetito kontroliavimas, daugiau energijos ir geresnė psichologinė savijauta. Jei esate tokie kaip aš, gali net pavykti išgydyti diabetą ir pagerinti psichologinę ištvermę, odos būklę, jei turite problemų.“

Tačiau gydytojai įspėjo, kad 1 tipo diabetas nėra pagydomas ir sergantieji neturėtų liautis vartoti jiems skirtų vaistų. Taip pat nepatariama keisti mitybos prieš tai nepasitarus su gydytoju.


View this post on Instagram

Soul full of sunshine ☀️ #TBT @interviewmag

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Nors didesnę riziką susirgti diabetu turi antsvorio turintys ir mažiau aktyvūs asmenys, juo susirgti gali bet kas.

„Diabetas man diagnozuotas visiškai netikėtai, – 2005-aisiais sakė ji „Daily Mail“. – Niekas iš mano šeimos šia liga nesirgo ir, nors mokykloje turėjau šiek tiek antsvorio, buvau ganėtinai sveika. Gydytojai man sakė, kad galiu netekti regėjimo arba kojų. Mirtinai bijojau, galvojau, kad mirsiu.“

Diabetas – visą žmogaus gyvenimą jį kamuojanti liga, dėl kurios padidėja cukraus kiekis kraujyje. Manoma, kad vien tik Jungtinėje Karalystėje su šia liga gyvena 4 mln. žmonių.

Pasiryžusi neleisti diabetui jos įveikti, H. Berry sunkiu darbu siekė aktorės karjeros aukštumų, kol galiausiai už pagrindinį vaidmenį juostoje „Monster’s Ball“ jai įteiktas „Oskaras“.

„Bent porą kartų per dieną turiu tikrinti cukraus kiekį savo kraujyje, – sakė vis dar su diabetu kovojanti H. Berry. – Maža adatėle įduriu sau į pirštą ir specialiu prietaisu patikrinu cukraus kiekį. Tada, jei reikia, suleidžiu reikiamą insulino dozę.“


View this post on Instagram

In living color. 💃🏾 @antonioberardiofficial

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Šiandien Halle yra viena iš farmacinės kampanijos, gaminančios diabetu sergantiems žmonėms reikalingus vaistus ir įrangą, atstovių, dažnai sako viešas kalbas apie gyvenimą sergant diabetu.

„Diabetas man tapo savotiška dovana. Jis suteikė man stiprybės, nes privalėjau susitaikyti su realybe, nesvarbu, kokia nepatogi ir skausminga ji yra“, – pasakojo H. Berry.

Nepalaužiama atrodanti aktorė H. Berry kasdien kovoja su nepagydoma liga: dėl jos savaitę moteris praleido ištikta komos

Halle Berry