Kad V. Pranckietis užleistų Seimo pirmininko kėdę, jam svarstoma siūlyti ir ministro postą
Papildyta 19.05

Alfa.lt
2019-06-20 18:10

Seime verdant batalijoms dėl valdančiosios koalicijos formavimo, bene didžiausias klaustukas kabo virš Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio.

Pats valstiečių partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis paragino savo kolegą V. Pranckietį užleisti postą koalicijos partneriams „socialdarbiečiams“. Realiausiu kandidatu užimti jo vietą minimas parlamentaras Gediminas Kirkilas.

Tiesa, pats V. Pranckietis trauktis iš Seimo pirmininko pareigų savo noru neketina. Jis pareiškė, kad Seime turėtų būti surengtas balsavimas dėl jo pasitraukimo. Politikas teigė esantis įsitikinęs, kad  nepakaks balsų jam atstatydinti.

Panašu, kad V. Pranckiečiui netgi siūlomi kiti postai, kad tik jis užleistų Seimo pirmininko kėdę. Alfa.lt žiniomis, V. Pranckietis, užleidęs dabartinį savo postą, gali keliauti į žemės ūkio ministro kėdę. Šiuo metu ministro pareigas eina Giedrius Surplys, tačiau viešai žinoma, kad jis jau netrukus gali būti pakeistas.

Kaip dar viena iš opcijų yra Seimo Europos reikalų komitetas. Šiuo metu jam vadovauja ne kas kitas, o jau minėtas G. Kirkilas. Tokiu atveju galėtų įvykti postų rokiruotė ir minėti parlamentarai apsikeistų vietomis.

Tą laidoje patvirtino aplinkos ministras. „Mes vakar kalbėjome, kur jis matytų save, kad ir ministro, pavyzdžiui, žemės ūkio ministro pareigose, nes jis yra žemės ūkio krypties profesorius ir turi nemažą praktinę patirtį. Tokie pamąstymai buvo, bet nežinau, ar jie buvo jam išsakyti. Dar, kiek žinau, jam yra siūlomas Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko postas“, – laidoje „Alfa taškas“ kalbėjo Kęstutis Mažeika.

Jis pridūrė, kad valstiečiai siekia išlaikyti Aplinkos, Sveikatos apsaugos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijas, taip pat vyksta diskusijos dėl Žemės ūkio ministerijos.