Apeliacinis teismas skelbs nuosprendį melagingų liudijimų apie Darbo partiją byloje

Kryžius Jurgaičių piliakalnyje
Kryžius Jurgaičių piliakalnyje
  © Kęstutis Vanagas / Fotobankas
BNS
2019-06-20 07:11

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paskelbs nuosprendį melagingų liudijimų apie Darbo partiją byloje.

Nors Klaipėdos apygardos teismas nusprendė išteisinti devynis kaltinamuosius, galbūt melagingai liudijusius vadinamojoje „darbiečių“ juodosios buhalterijos byloje, prokurorai šį nuosprendį apskundė Apeliaciniam teismui.

Tarp kaltinamųjų yra buvę Seimo nariai Saulius Bucevičius ir Valdas Skarbalius, žinomas muzikos atlikėjas Juozas Liesis, buvęs Darbo partijos Informacijos centro vadovas Sergejus Dobriakovas.

Bylos tyrėjai teigia, kad jie melagingus parodymus davė per teismo posėdžius „juodosios buhalterijos“ byloje, liudydami apie gautas išmokas iš partijos ir jų finansinę prigimtį.

Uostamiesčio apygardos teismas kaltinamuosius 2018 m. spalį išteisino, nes jiems duodant parodymus nebuvo išaiškinta galimybė neliudyti apie save, nors apklausų metu kaltinamieji buvo klausinėjami apie iš Darbo partijos gautus pinigus.

Tačiau nuosprendį apskundę prokurorai sako, kad kaltinamieji liudijo ne apie save, o apie Darbo partijos lėšų kilmę.

Jie kaip liudytojai apklausti Darbo partijos byloje 2012–2013 m. Vilniaus apygardos teisme.

Panašioje byloje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas prieš savaitę pripažino muzikos atlikėją Žilviną Žvagulį kaltu dėl melagingų parodymų davimo apie Darbo partiją ir paliko jam skirtą 2,6 tūkst. eurų baudą. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.