Japonijoje įvykęs stiprus žemės drebėjimas sukėlė nedidelį cunamį
Yra sužeistų

Cunamis Japonijoje
Cunamis Japonijoje
  © SCANPIX
BNS
2019-06-19 07:06

Prie šiaurės vakarinių Japonijos krantų antradienį buvo užfiksuotas stiprus – 6,4 balo – žemės drebėjimas. Po jo paskelbtas perspėjimas dėl cunamio, bet keliomis valandomis vėliau jis buvo atšauktas, tačiau gauta pranešimų apie daugiau kaip 20 lengvai sužeistų žmonių.

Nacionalinė meteorologijos agentūra perspėjo, kad Japonijos jūros pakrantėms į šiaurę nuo Tokijo gali smogti iki metro aukščio banga, bet užfiksuotas tik 10 cm vandens lygio pakilimas.

Po pustrečios valandos po žemės drebėjimo agentūra perspėjimą dėl cunamių atšaukė.

Po seisminių smūgių, įvykusių 22.22 val. vietos (16.22 val. Lietuvos) laiku buvo uždaryti kai kurie keliai.

Drebėjimo, kuris pagal Japonijoje naudojamą septynbalę skalę buvo įvertintas šešiais balais, epicentras buvo daugiau kaip už 300 km nuo Tokijo, bet jis buvo juntamas sostinėje.

JAV Geologijos tarnyba smūgių stiprumą įvertino 6,4 balo.

Premjeras Shinzo Abe žurnalistams sakė, kad vyriausybė bus „maksimaliai pasirengusi“ reaguoti į galimą žalą regione, ir perspėjo piliečius būti budrius dėl tikėtinų stiprių pakartotinių smūgių.

Vietos tarnybos pranešė naujienų agentūrai AFP, kad buvo sužeistas mažiausiai 21 žmogus.

Niigatos prefektūroje vyresnis kaip 30 metų vyras pargriuvo ir susilaužė kaulą, viena vyresnė kaip 60 metų moteris lengvai susižeidė iškritusi iš vežimėlio, dar du žmonės patyrė lengvų traumų, sakoma regiono Nelaimių valdymo departamento pranešime.

Jamagatos prefektūroje sužeista keliolika žmonių, bet jos Nelaimių valdymo tarnybos pareigūnas Yusuke Niizeki AFP sakė, kad „teberenkama informacija apie detales“.

Žemės drebėjimas įvyko vėlyvą vakarą ties retai apgyventomis teritorijomis, todėl buvo nelengva įvertinti padarytą žalą.

Liudininkai pasakojo visuomeniniam transliuotojui NHK, kad stiprūs požeminiai smūgiai vartė nuo lentynų knygas ir išjudino kai kuriuos baldus.

Transliuotojo reportaže buvo parodyta, kad viename restorane buvo nukritę ir sudužę puodelių ir stiklinių.

Tarnybos nedelsdamos sustabdė greitųjų traukinių eismą regione, bet trečiadienį ryte jie vėl pradėjo kursuoti, pranešė NHK.

Tūkstančiai namų ūkių laikinai buvo likę be elektros, bet iki trečiadienio ryto ji vėl buvo įjungta, nurodė transliuotojas.

Vienas meteorologijos agentūros pareigūnas pers spaudos konferenciją sakė, kad regiono gyventojai turi būti budrūs dėl galimų naujų stiprių žemės drebėjimų. Be to, regione prognozuojami blogi orai gali sukelti žemės nuošliaužų.

NHK parodė, kad vienoje pradinėje mokykloje nukrito pakabinamos lubos, taip pat buvo nedidelių žemės nuošliaužų netoli kai kurių miestų ir geležinkelių.

NHK teigimu, netoli drebėjimo epicentro esančiose branduolinėse elektrinėse neužfiksuota jokių nesklandumų.

Japonija yra vadinamajame Ramiojo vandenyno ugnies žiede – srityje, pasižyminčioje dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu.

Pernai birželį Osakos regioną supurtę požeminiai smūgiai pražudė penkis žmones ir dar per 350 sužeidė.

2011 m. kovo 11-ąją katastrofinis 9 balų žemės drebėjimas, įvykęs Ramiojo vandenyno dugne prie Japonijos šiaurės vakarinės pakrantės, sukėlė milžinišką cunamį, padariusį didžiulės žalos ir nusinešusį tūkstančius žmonių gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.