„Megadeth“ vokalistą užklupo sunki liga: susirgo gerklų vėžiu

Dave Mustaine
Dave Mustaine
  © „Facebook“
Alfa.lt
2019-06-18 22:46

Legendinės sunkiojo metalo grupės „Megadeth“ įkūrėjo ir vokalisto Dave'o Mustaine'o gyvenimą supurtė sunki liga – vyrui diagnozuotas gerklų vėžys.

Apie užklupusią ligą D. Mustainas atviravo asmeninėje „Facebook“ paskyroje.

Jautria žinute pasidalijęs atlikėjas tikino, kad gydytis pradės jau dabar. D Mustainas savo gerbėjus ramino, kad medikai prognozuoja, jog gydymas bus sėkmingas. 

„Su tuo reikia kovoti tuojau pat, bet man ir anksčiau yra tekę susidurti su išbandymais“, – rašė D. Mustaine’as.

Vis dėlto, vokalistas apgailestavo, kad dėl sveikatos problemų grupei teks atidėti dalį planuojamų koncertų. Išskyrus „Megacruise“ – penkias dienas ir naktis truksiančią sunkiojo metalo fiestą, vyksiančią spalio mėnesį, kurioje grupė „dalyvaus kokia nors forma“. 

Atlikėjas pridūrė, kad nepaisant jo diagnozės, jis ir kiti grupės nariai vis darbuojasi studijoje ir kuria „Dystopia“ prilygsiantį šedevrą, kurį nekantrauja pristatyti.


Grupė „Megadeth“ susibūrė 1983-siais. Jos pavadinimas sukurtas pagal JAV karininkų vartoti pradėtą terminą „megadeath“, reiškiantį milijonų žmonių žūtį atominės atakos metu. Šis sunkiojo metalo kolektyvas susikūrė, kai grupės lyderis ir įkūrėjas Dave‘as Mustaine‘as buvo pašalintas iš grupės „Metallica“, kur buvo pagrindiniu gitaristu. Jo kolegos atsisakė dėl impulsyvaus, neprognozuojamo ir agresyvaus elgesio.

Įkūręs „Megadeth“ visas savo emocijas D. Mustaine‘as išliejo į kontraversiškus dainų tekstus, gergždžiančias gitarų partijas ir kaip niekad trankų metalą.

„Po to, kai mane išmetė iš grupės „Metallica“, viskas, ko norėjau, buvo jų kraujas. Norėjau būti greitesnis ir sunkesnis už juos“, – yra sakęs „Megadeth“ lyderis. 

Norėdamas pranokti savo buvusią grupę jis stengėsi kurti kur kas agresyvesnes kompozicijas. Pastangos nenuėjo veltui – 2009-aisiais D. Mustaine‘as buvo paskelbtas geriausiu gitaristu knygoje „The 100 Greatest Metal Guitarists“.