Tai pagaliau įvyko: „Lakers“ mainų būdu įsigijo NBA superžvaigždę

Anthony Davisas
Anthony Davisas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-06-16 12:19

NBA lygą pagaliau sudrebino ilgai laukti Anthony Daviso mainai – praėjusią naktį ESPN žurnalistas Adrianas Wojnarowskis paskelbė, jog Naujojo Orleano „Pelicans“ 26-erių puolėją išsiuntė į Los Andželo „Lakers“ klubą, siekusį šio žaidėjo dar nuo vasario mėnesio.

„Lakers“ už NBA superžvaigždę atidavė Brandoną Ingramą, Lonzo Ballą, Joshą Hartą ir tris NBA naujokų biržos šaukimus, tarp kurių yra ir ketvirtadienį vyksiančios biržos šaukimas, su kuriuo „Pelicans“ galės žaidėją rinktis ketvirtieji.

Pasak A. Wojnarowskio, „Pelicans“ vadovas Davidas Griffinas šiuose mainuose išspaudė kone viską, kas įmanoma, apsieidamas be trečiosios komandos įtraukimo. Iš jaunųjų talentų „Lakers“ pasiliko tik Kyle‘ą Kuzmą.Kalbos apie A. Daviso mainus prasidėjo dar sausio pabaigoje, kai krepšininko agentas Richas Paulas pareiškė, jog jo klientas neketina pratęsti sutarties su „Pelicans“, pasibaigsiančios jau kitą vasarą. Į puolėją iš karto nusitaikė „Lakers“, kurių tuometinis vadovas Magicas Johnsonas siūlė kone visus žaidėjus, išskyrus LeBroną Jamesą, tačiau Naujojo Orleano klubas su mainais iki jų termino vasario 7-ąją nesutiko, laukdami pasiūlymų ir iš kitų komandų.

Visgi vasarai atėjus „Pelicans“ taip ir nesulaukė patrauklesnių mainų variantų – Bostono „Celtics“ klubas nesutiko į savo pasiūlymą įtraukti jaunojo Jaysono Tatumo, o Niujorko „Knicks“, Bruklino „Nets“ ir Los Andželo „Clippers“ neturėjo užtektinai pajėgių žaidėjų, galinčių dominti „Pelicans“ vadovus.

Pasak Chriso Hayneso iš „Yahoo Sports“, A. Davisas šią vasarą neketina pasirašyti naujos sutarties su „Lakers“ ir žais pagal senojo susitarimo sąlygas. Kitą vasarą jis išmėgins laisvųjų agentų rinką, tačiau manoma, kad didžiausius šansus išlaikyti puolėją turės būtent Los Andželo ekipa.

A. Davisas Naujajame Orleane žaidė nuo 2012-ųjų, kai ši komanda pakvietė jį pirmuoju šaukimu. Šiame sezone aukštaūgis rinko po 25,9 taško, atkovojo po 12 kamuolių, atliko po 3,9 rezultatyvaus perdavimo ir blokavo po 2,4 metimo.