J. Valančiūno sprendimas: atsisakęs milijonų pirmą kartą taps laisvuoju agentu

Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-06-13 22:00

Ilgai svarstęs Jonas Valančiūnas galiausiai apsisprendė – Memfio „Grizzlies“ klube sezoną užbaigęs lietuvis pasirinko nepratęsti sutarties dar vieneriems metams ir pirmą kartą karjeroje išbandyti jėgas laisvųjų agentų rinkoje.

Tokią informaciją pranešė ESPN žurnalistas Adrianas Wojnarowskis, pranešęs, jog „centras“ atsisakė kitame sezone jam garantuotų 17,6 mln. JAV dolerių.Laisvuoju agentu Lietuvos rinktinės aukštaūgis taps paskutinę birželio dieną – būtent tuomet J. Valančiūnas galės imti derėtis su visais jo siekiančiais NBA klubais. Tokia situacija jam bus pirmoji per karjerą už Atlanto, mat 2015-aisiais jis pratęsė sutartį su Toronto „Raptors“ neišlaukęs, kol baigsis jo naujoko sutartis, sudaryta 2012 m.

Tiesa, pasak A. Wojnarowskio, J. Valančiūno prioritetu lieka „Grizzlies“ ekipa. ESPN žurnalistas tikina, jog Memfio klubo krepšinio operacijų viceprezidentas Zachas Kleimanas ir lietuvio agentas Leonas Rose'as „dirbs agresyviai tam, kad pasiektų susitarimą“. Pats aukštaūgis prieš kelis mėnesius tikino, jog yra patenkintas žaidimu Memfio ekipoje ir norėtų su ja sudaryti ilgalaikę sutartį.

Kiek netikėtą lietuvio sprendimą atsisakyti garantuotų 17,6 mln. galėjo lemti itin galinga sezono pabaiga, kai per 19 mačų su „grizlių“ apranga J. Valančiūnas rinko net po 19,9 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio.

Be to, „Grizzlies“ prieš kelias dienas paskyrė naująjį strategą Taylorą Jenkinsą, kuris jau spėjo pasikalbėti ir su pačiu lietuviu. Panašu, kad 34-erių specialistas mato lietuvį savo planuose, kadangi pats žaidėjas birželio pradžioje tikino, kad didžiąja dalimi jo sprendimas priklausys nuo naujojo „Grizzlies“ vairininko.

Pasirinkęs žaidėjo opciją ir pratęsęs sutartį J. Valančiūnas būtų tapęs dešimtu daugiausiai apmokamu NBA „centru“. Tuo tarpu siekdamas ilgalaikės sutarties, lietuvis gali taikyti į maždaug 12-15 mln. dolerių sumą per sezoną.

Per ligšiolinę savo septynerius metus trukusią karjerą J. Valančiūnas uždirbo daugiau nei 61,6 mln. dolerių. Pagal šią sumą jis nusileidžia vieninteliam lietuviui – beveik 114 mln. per 14 metų uždirbusiam Žydrūnui Ilgauskui.