R. Masiulio dienos suskaičiuotos: koalicijos partneriai sutarė – ministro poste jo neliks

Alfa.lt
2019-06-13 15:18

Derybos dėl valdančiosios koalicijos formavimo jau įsibėgėjo. Jau anksčiau tapo aišku, kad kartu su valstiečiais koaliciją formuos „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir lenkai. Vos tik prasidėjus koalicijos formavimui tapo aišku, kad lengva nebus. Partijos ėmė kalbėti ne tik apie norimus įgyvendinti darbus, bet ir apie postus.

Ypač daug diskusijų sukėlė Seimo pirmininko postas – nors jį šiuo metu užima Viktoras Pranckietis, jo partijos kolega Ramūnas Karbauskis pastarąjį paragino trauktis, kitaip grės pirmalaikiai Seimo rinkimai. Visgi V. Pranckietis lengvai užleisti posto neketina. Jis pabrėžė, kad iš posto trauksis tik tuomet, kai Seimas nubalsuos dėl nepasitikėjimo juo.

Pats Seimo pirmininkas ne kartą pabrėžė manantis, kad jį atstatydinti iš pareigų neužteks balsų. Tam iš esmės pritarė ir konservatoriai, kurie pridūrė, kad nežada palaikyti Seimo pirmininko atstatydinimo. Visgi ne tik Seimo pirmininko kėdė sukėlė diskusijų.

Tapo vieša, kad gali savo darbo netekti ir daugelis ministrų. Vienas jų – dabartinis susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Panašu, kad pastarojo dienos Vyriausybėje jau suskaičiuotos. Kaip laidoje „Alfa taškas“ sakė „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas, R. Masiulio ministro kėdėje neliks.

„Man atrodo, kad čia beveik klausimas išspręstas, nesvarbu, kuri čia partija pretenduos. Aš manau, kad taip (R. Masiulis bus keičiamas – red. past.). Aš manau, deja, ministras, be „piarinių“ dalykų, padarė didžiulių klaidų, pavyzdžiui, yra sužlugdęs regioninių kelių programą. Buvo toks beveik kenkimo veiksmas, (...) nepradėta vykdyti programa. Mes buvome pasikvietę jį į frakciją, bet paaiškinimo iš jo negavome“, – sakė pašnekovas.

Jis pridūrė, kad R. Masiulio atleidimui iš pareigų pritartų ir R. Karbauskis. G. Kirkilas taip pat patvirtino, kad jo atstovaujama partija sieks išsaugoti Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.