Karštas oras moterų negąsdina: susibūrė išbandyti kūno pažinimo praktikų

„Madamų“ renginys
„Madamų“ renginys
Alfa Pramogos
2019-06-13 14:59

Vaikystėje patirti išgyvenimai ir išmokti elgesio modeliai nuolat atsispindi mūsų kasdienybėje suaugus. Elgesio modeliai vaikus apsaugo nuo kančios ir skausmo, tačiau suaugus jie gali riboti asmenybę ir jos augimą. Geštalto krypties psichoterapeutė, studijos EMBO terapeutė Laura Ragulskytė-Pavliuk teigia, kad išlaisvinus vaizduotę bei atliekant kūno terapijos pratimus galima išmokti projektuoti savo ateitį ir pakeisti elgesio modelius, kurie lemia mūsų pasirinkimus ir elgesį.

Karštą vasaros vakarą seminare po atviru dangumi Vingio parke susirinkusioms moterims psichoterapeutė pasakojo, kad vaikystėje susiformavęs reakcijos modelis į kritiką dažnai lieka ir suaugus.

„Pavyzdžiui, vaikystėje dėl savo išvaizdos gėdijamas vaikas („Kaip tu baisiai atrodai, persirenk“; „Kokia netvarkinga tavo šukuosena, koks tu apsileidęs“) suaugęs gali nedrįsti puoštis, rūpintis savo išvaizda. Ir nors niekas nebegėdys ir nekritikuos, gali būti labai sunku perlipti per įprastą, vaikystėje įgytą reakciją“, – sakė L. Ragulskytė-Pavliuk.

Vaikystėje išmokti modeliai dažnai pastebimi bendraujant su kitais žmonėmis, ypač stresinėse situacijose, konfliktų metu.

Išmokti projektuoti ateitį – įmanoma

Anot psichoterapeutės, norint išsilaisvinti nuo išmoktų elgesio modelių, kurie neleidžia kokybiškai gyventi, būtina „paleisti“ savo vaizduotę ir svarbiausiu instrumentu – savo kūnu – pajausti, ko jis nori.

„Tam, kad išmoktume suprasti tikruosius poreikius, apie kuriuos kalba mūsų kūnas, jausmai bei protas, ir kad mums patiems atsivertų neribotos galimybės kurti savo ateitį, pirmiausia turime įsisąmoninti, ką mūsų kūnas jaučia ir siunčia mums“, – akcentavo L. Ragulskytė-Pavliuk.

Pasak specialistės, savo potencialą galima skatinti pasitelkus sąmoningumą. Jam atskleisti taikoma EMBO praktikuojama sąmoningų pratimų ir užduočių sistema, kurioje naudojami kūno terapijos, psichoterapijos, meditacijos, jogos elementai.

Renginio metu – terapijos pratimai

Renginyje kūną išlaisvinančias terapijas išbandė ir susirinkusios moterys: vaikščiojo užsimerkusios po miško aikštelę tarp daugybės kitų žmonių, kartais net atsitrenkdamos viena į kitą ar medį. Tokiu būdu, anot psichoterapeutės, moterys galėjo pastebėti savo kūno reakcijas – vienoms buvo nejauku ir norėjosi likti stovėti vietoje, kitos ryžtingai keliavo ir lietė rankomis kelyje sutiktas kliūtis, o likusios keliavo nė nesusimąstydamos apie kliūtis.

Moterims skirtą renginį inicijavo socialiniuose tinkluose veikiančios grupės „Madamos“ atstovai. Grupę vienija kokybiško gyvenimo siekiančios ir jį savarankiškai kuriančios, naujiems potyriams ir atradimams neabejingos, veiklios moterys. 

Karštas oras moterų negąsdina: susibūrė išbandyti kūno pažinimo praktikų

„Madamų“ renginys
+3