Atgaiva karštą dieną: šalta namų gamybos arbata

Šalta arbata
Šalta arbata
  © Organizatoriai
Nyksciai.lt
2019-06-13 15:01

Karštą vasaros dieną tik ir norisi atsigaivinti, tačiau kuo? Vanduo – vienas iš populiariausių pasirinkimų, tačiau ką gerti, kai norisi dar neragautų skonių? Šalta arbata – vienas populiariausių pasirinkimų karštuoju metų laiku. Dabar prekybos centruose galima rinktis iš 22 skirtingų skonių, gamintojų ir dydžio šaltos arbatos prekių asortimento.

Vis dėlto jeigu kaskart šaltos arbatos pirkti nesinori, o jos, pačių pagamintos, norisi pasiimti dar prieš išvykstant iš namų, štai 3 skanios ir gaivinančios šaltos arbatos receptai. Nė vienos iš jų nepagaminsite be įprastos arbatos – birios ar pakeliais.

Šalta persikų skonio arbata

Persikų sirupui reikės: 215 g cukraus arba 170 ml klevų sirupo, 240 ml vandens, 2–3 persikų.

Arbatai reikės: 3 pakelių arbatos, 1400 ml vandens.

Griežinėliais supjaustytus persikus sudėkite į nedidelį puodą ar gilią keptuvę, užpilkite vandeniu ir suberkite cukrų ar įpilkite klevų sirupo. Nuolat maišydami kaitinkite ant vidutinio–aukšto kaitrumo, kol užvirs, tuomet sumažinkite kaitrą. Grūstuvu sutrinkite persikus, mat taip išspausite visas jų sultis, sudėkite persikus į sirupą ir pakaitinkite. Puodą nuimkite nuo viryklės, kai visos cukraus granulės ištirps, tuomet leiskite sirupui pastovėti apie 30 minučių. Galiausiai, sirupą perkoškite, kad neliktų persikų gabaliukų.

Užvirinkite vandenį ir į jį 5 minutėms įmerkite arbatos pakelius, leiskite atvėsti. Kai arbata atvės, į ją supilkite jau paruoštą sirupą ir paruoštą arbatą įdėkite į šaldytuvą. Arbatą gerkite su ledukais bei šviežiais persikų griežinėliais.

Šalta žalioji arbata su citrinomis

Reikės: 500 ml karšto vandens, 700 ml šalto vandens, 60 ml žaliųjų citrinų sulčių, 60 ml citrinų sulčių, 5 žaliosios arbatos pakelių, poros šaukštų medaus, mėtų lapelių.

Į 70–80 °C temperatūros vandenį įmerkite 5 žaliosios arbatos pakelius, išimkite juos po 3–5 minučių ir išspauskite juose likusį skystį. Įmaišykite medų, kol jis visiškai ištirps. Į didelį indą supilkite citrinų ir žaliųjų citrinų sultis, užpilkite jas arbata su medumi. Kol arbata dar šilta, paragaukite, ar pakanka saldumo. Jeigu norisi saldžiau, įdėkite daugiau medaus. Būtinai tai padarykite prieš atšaldydami arbatą, nes medus šaltyje tirpsta ilgiau. Tuomet į jau beveik paruoštą gėrimą supilkite šaltą vandenį ir viską gerai išmaišykite. Į stiklines įberkite ledukų ir užpilkite šalta arbata. Puoškite šaltos arbatos stiklines citrinų ir žaliųjų citrinų griežinėliais, mėtų lapeliais.