Prisistatęs „Grizzlies“ strategas – apie pokalbį su Norvegijoje žvejojančiu J. Valančiūnu ir komandos viziją

Tayloras Jenkinsas
Tayloras Jenkinsas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-06-13 09:22

Memfio „Grizzlies“ klubas oficialiai pristatė naująjį vyriausiąjį ekipos trenerį – Taylorą Jenkinsą, kuris praėjusį sezoną darbavosi geriausią rezultatą reguliariajame sezone pasiekusios Milvokio „Bucks“ ekipos vairininko Mike’o Budenholzerio trenerių štabe.

Vos 34 metų specialistui tai bus pirmoji vyr. trenerio darbo patirtis, o Memfio klubo vadovai, pasirašydami sutartį su perspektyviu treneriu, tikisi pradėti naują komandos etapą, kuriame viskas turėtų suktis aplink pernai ketvirtuoju naujokų biržos šaukimu pakviestą Jareną Jacksoną ir šiemet antruoju savo pavardę veikiausiai išgirsiančiu įžaidėju Ja Morantu.

Pasitikėjimo kreditą gavęs jaunas specialistas per pristatomąją spaudos konferenciją sunkiai tramdė emocijas, taip pat atskleidė jau spėjęs pabendrauti su Jonu Valančiūnu – „grizlių“ vasarį mainų būdu gautu vidurio puolėju, kurio jau šiandien laukia itin svarbus sprendimas – pratęsti arba nutraukti dar metus galinčią galioti sutartį, pagal kurią lietuvis kitąmet uždirbtų 17,6 mln. JAV dolerių.

„Susiskambinome su juo per „WhatsApp“ programėlę, šiuo metu jis žvejoja Norvegijoje, – apie pokalbį su Lietuvos rinktinės „centru“ sakė T. Jenkinsas. – Jonas sakė, kad žvejojo visą dieną ir dabar vos pavelka kojas, tad džiaugiuosi, kad jis man skyrė laiko. Puikiai pakalbėjome, jis šiltai mane pasitiko ir yra patenkintas dėl to, jog pradėsiu dirbti šiame klube. Jis – toks žmogus, su kuriais aš ir noriu dirbti. Dar norėsiu su juo pasikalbėti, tačiau dabar jam labiau reikia išsimiegoti ir mėgautis savo laiku kitoje Atlanto vandenyno pusėje.“


Be T. Jenkinso, „Grizzlies“ gretose yra ir dar vienas naujas bei palyginti jaunas veidas – klubo viceprezidentu paskirtas vos 30-ties sulaukęs Zachas Kleimanas. Šis, kalbėdamas apie J. Valančiūną, lietuviui negailėjo pagyrų.

„Per tą laiką, kurį praleido Memfyje, Jonas nudirbo puikų darbą tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Buvome sužavėti tuo, kokį pavyzdį Jonas rodo aplinkiniams. Jis – puikus taškų rinkėjas po krepšiu, galintis dominuoti prieš varžovus po krepšiais ir statyti nuostabias užtvaras. Tai – unikalūs sugebėjimai“, – sakė pareigose paaukštintas amerikietis.


Pirmojoje trenerio ir viceprezidento konferencijoje, kurioje dar dalyvavo ir praeityje garsus NBA žaidėjas, „Grizzlies“ krepšinio operacijų viceprezidentu paskirtas Tayshaunas Prince’as, daugiausiai dėmesio buvo skirta atsinaujinančios komandos vizijai, kurią bandė nubrėžti pats T. Jenkinsas.

„Mūsų žaidimas turėtų būti paremtas gynybinio stiliaus filosofija. Puolime turėsime žaisti komandiškai – noriu, kad būtume pati nesavanaudiškiausia ekipa lygoje. Svarbiausia, kad taškus rinktume iš po krepšio ir tolimais metimais“, – apibrėžė strategas.

Memfio klubą praėjusiame sezone treniravo J. B. Bickerstaffas, o vadovaujamas jo J. Valančiūnas rinko net 19,9 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio statistiką. Tiesa, „grizliai“ liko toli nuo atkrintamųjų varžybų – su 33 pergalėmis ir 49 pralaimėjimais Vakarų konferencijoje jie užėmė vos 12-ąją vietą tarp 15-os komandų.