G. Nausėda apie taršių automobilių apmokestinimą: tai būtų antisocialinis sprendimas

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas
BNS
2019-06-12 21:00

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kol kas yra prieš taršių automobilių apmokestinimą Lietuvoje, nes tai padidintų socialinę atskirtį.

Pasak jo, šiuo metu taršiausius automobilius turi vargingiausiai gyvenantys žmonės.

„Viena vertus, automobilio mokestis yra prasmingas būtent ekologiniais tikslais, oro taršos tikslais, klimato atšilimo aspektu ir šia prasme tikrai CO2 apmokestinimas prašytųsi kaip galimas sprendimo variantas, (...) tačiau tie žmonės turi mažiausiai pinigų, jie negali įsigyti geresnių automobilių“, – laidai „DELFI Dėmesio centre“ trečiadienį transliuotame interviu sakė G. Nausėda.

„Dabar juos apmokestinti už tai, kad jiems gyvenime nepasisekė ir jie turi nepakankamas pajamas, na, tikrai būtų labai antisocialinis sprendimas ir tokio sprendimo aš šiandien neremčiau“, – pridūrė jis.

Būsimasis šalies vadovas teigė, kad svarstytų pasiūlymus apmokestinti automobilius pagal galingumą, vertę, o išmetamas anglies dvideginio kiekis galėtų būti apmokestinamas palaipsniui.

Vyriausybė šiuo metu yra numačiusi tūkstančio eurų kompensaciją gyventojams, nusprendusiems pakeisti seną automobilį mažiau taršiu.

Politikai jau kurį laiką diskutuoja dėl galimybės apmokestinti taršius automobilius, o finansų ministras Vilius Šapoka prieš mėnesį pareiškė, kad prie šio klausimo bus grįžta dar šiemet.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.