J. Šuklinas sulaukė galutinio verdikto: dėl vartoto dopingo turės grąžinti ir olimpinį medalį, ir premijas

Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
  © Alfredas Pliadis
LTOK | Alfa.lt
2019-06-12 17:05

Birželio 12 dieną Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) gavo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Disciplinarinės komisijos raštą, kuriame skelbiama, kad Jevgenijus Šuklinas netenka Londono olimpinių žaidynių sidabro medalio.

Tokį nuosprendį TOK Disciplinarinė komisija priėmė po B mėginio tyrimo rezultatų. Nuosprendis galutinis ir neskundžiamas.

Remiantis TOK raštu, kanojininkas J. Šuklinas, 200 metrų sprinto rungtyje užėmęs antrąją vietą, yra diskvalifikuojamas iš Londono olimpinių žaidynių. Tai reiškia, kad sportininkas turės grąžinti medalį, diplomą ir ženkliuką.

Šio sprendimo įgyvendinimą Tarptautinis olimpinis komitetas pavedė atlikti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.

„Esame už švarų sportą. Netoleruojame sukčiavimo. Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimą imsimės įgyvendinti nedelsiant. Kaip jau buvo kalbėta, J. Šuklinui teks grąžinti ne tik medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas. Kitą savaitę vyksiančiame LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje priimsime visus su šiuo atveju susijusius sprendimus“, – sako LTOK prezidentė ir Tarptautinio olimpinio komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė.

Alfa.lt kiek anksčiau rašė, jog J. Šuklinas dėl diskvalifikacijos bus priverstas grąžinti prieš septynerius metus gautą 58 tūkst. eurų sumą. Pats sportininkas prieš savaitę kalbėdamas su Delfi.lt tikino, kad nepalankaus sprendimo atveju nesipriešintų ir grąžintų gautus pinigus.

„Nesu milijonierius, jei nuspręstų, kad reikia viską grąžinti, tai, žinoma, grąžinsiu, jei to reikalaus valstybė. Jei netikės mano pozicija, aš atiduosiu. Tegu lieka kitų sąžinei. Bet, kita vertus, iš dangaus dabar tų pinigų nepaimsiu, sudarys skolos grąžinimo grafiką ir atiduosiu pinigus“, – sakė buvęs sportininkas.