Svarbiausių švenčių dekoracijos: ką renkasi lietuviai?

Šventinės dekoracijos
Šventinės dekoracijos
Alfa Pramogos
2019-06-12 15:20

Artėja Joninės, daugelis vasarą švenčia ir vestuves, krikštynas bei kitas svarbias šventes. O ypatingą nuotaiką jų metu padeda sukurti įvairios dekoracijos. Pasak šioje srityje dirbančių prekybininkų, šalia kitų dekoro elementų dabar ypač populiarios lazeriu iš medžio pjaustomos puošmenos, kurioms suteikiamos įvairiausios formos, ant jų užrašomi linkėjimai.

Šiuo principu pagamintos dekoracijos naudojamos ir stalui, ir patalpoms, ir dovanų įpakavimui papuošti. Jos ir pačios gali būti kaip dovanos, ypač jei yra didesnės, o ant jų užrašomi ilgesni palinkėjimai ar šiaip šmaikščios frazės. Tokiu būdu gali būti papuošti ir tam tikrą funkciją turintys daiktai: įvairios dėžutės, lentelės, butelių laikikliai ir pan.

Vestuvėms, krikštynoms papuošti gali būti išpjaustomi angeliukai, drugeliai, gėlės. Jos gali būti naudojamos ir kaip smulkios dovanėlės, ir kaip kortelės su svečio vardu ir dovanų, patalpos ar stalo papuošimai.

„Šios puošmenos dabar tikrai yra ant bangos – mūsų įmonės lazeriai dabar vos spėja pjaustyti individualius užsakymus, parduotuvėje sulaukiame daug pirkėjų, norinčių įsigyti ir jau pagamintų dekoracijų. Aišku, populiari ir kita, per daugelį metų nusistovėjusi atributika: įvairūs kaspinai, balionai, dekoruotos taurės, stalui skirtos puošmenos su dirbtinėmis gėlėmis. Krikštynoms populiaru stalą papuošti vaikiško vežimėlio formos puošnia dekoracija“, – vardijo Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, šventine atributika prekiaujančios bendrovės „Svereta“ vadovė Laima Butkevičienė.

26 metus šioje srityje dirbanti pašnekovė sakė, kad per šį laikotarpį pastebėjo nemažai pokyčių svarbiausių švenčių puošybos sferoje.

„Vestuvės tapo mažesnės, kuklesnės. Krikštynų reikšmė ir puošnumas, priešingai, išaugo. Ryškiausią ribą iš tiesų būtų galima brėžti tarp didmiesčių ir kitų regionų gyventojų. Miestiečių vestuvėse dažniausiai vyrauja santūresnė puošyba, kiti mėgsta spalvingiau, ryškiau pasipuošti“, – pastebėjimais dalijosi L. Butkevičienė.

Pasak kitų prekybos miestelio prekybininkų, lietuviai jau intensyviai ruošiasi ir smagiausiai vasaros šventei – Joninėms. Daugelis planuoja šventę lauke, tad ieško lauko sąlygoms tinkančių papuošimų ir vienkartinių, bet gražių indų, staltiesių. O Jonai ir Janinos vėl sulauks ne tik saldžių, bet ir praktiškų, ir šmaikščių dovanų su įvairiais palinkėjimais.

Svarbiausių švenčių dekoracijos: ką renkasi lietuviai?

Šventinės dekoracijos
+7