Vyriausybė siūlo įteisinti alternatyviąją mediciną
Papildyta 14.56

Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga
  © Edvard Blaževič
BNS
2019-06-12 14:32

Vyriausybė trečiadienį pasiūlė Seimui įteisinti alternatyviąją mediciną.

Projektą pateikęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad dabartinė situacija, kai papildoma ir alternatyvi medicina nėra reglamentuota, šiandien kelia pavojų.

„Tai, kad šita sritis yra praktiškai nereguliuojama, sudaro labai daug prielaidų pavojingoms veikloms ir apsimestinėms praktikoms, kurios gali kelti realią žalą paciento sveikatai“, – Vyriausybės posėdyje teigė ministras.

Pasak jo, numatoma reglamentuoti tik tas papildomos ir alternatyvios sveikatos priežiūros paslaugas, kurios gali sukelti didelę ir vidutinę riziką žmogaus sveikatai.

Įstatymo projektu siūloma apibrėžti į klasikinės medicinos sampratą netelpančias sveikatos priežiūros praktikas, joms bus nustatyti kokybės ir saugumo reikalavimai.

Tarp alternatyvios medicinos paslaugų minima delfinų terapija, dėlių terapija, akupunktūra, kaniterapija (terapiją su šunimis), kitos paslaugos.

Papildoma ir alternatyvi medicina būtų licencijuojama veikla, įstatymuose siūloma apibrėžti jos apimtį. Ši medicina apimtų rekreacijos, natūraliosios, liaudies medicinos sritis.

Tokias paslaugas teikiantys asmenys turėtų įgyti reikiamą išsilavinimą.

Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė Živilė Gudlevičienė BNS sakė dar norinti detaliau panagrinėti pateiktą įstatymo projektą, nes reikia, kad jis būtų kokybiškas ir nepaliktų papildomos rizikos.

„Tradiciniai medikai visada yra kažkiek priešpriešiais su alternatyviąja medicina, (...) bet, jeigu tai bus labai aiškiai reglamentuota, tie specialistai bus licencijuojami, tikrai, manau, atsiras vietos ir vienai, ir kitai medicinai“, – teigė Ž. Guldlevičienė.

Seimo opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad tokie projektai kelia nerimą, ar valdantieji nesiekia apskritai menkinti tradicinės medicinos.

Ji priminė valdančiųjų valstiečių parlamentaro Dainiaus Kepenio bandymus menkinti skiepų naudą.

„Reikščiau nerimą dėl bendros krypties, ar nėra taip, kad ta tradicinė medicina, mokslu grįsta medicina silpnėja kitų alternatyviųjų šakų sąskaita“, – BNS sakė politikė.

Papildomos ir alternatyvios sveikatos priežiūros paslaugos nebus finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Už jas, kaip ir iki šiol, žmonės turėtų sumokėti patys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.