Vyšnia ant viso sezono torto: Stenlio taurės savininkai paaiškės po lemiamų finalo rungtynių

Blues ir Bruins santykius aiškinsis septintose rungtynėse
Blues ir Bruins santykius aiškinsis septintose rungtynėse
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-06-12 16:05

Kol dvi stipriausios šio sezono NBA komandos vis dar aiškinasi santykius finale, kuriame naktį iš ketvirtadienio į penktadienį bus žaidžiamos šeštosios serijos rungtynės, pajėgiausi Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) klubai sezoną baigs jau šiąnakt.

Lemiamose septintosiose finalo serijos rungtynėse Bostono „Bruins“ namie kausis prieš Sent Luiso „Blues“ ir mėgins iškovoti jau septintąją Stenlio taurę klubo istorijoje. Savo ruožtu „Blues“ yra arčiausiai trofėjaus per klubo istoriją – šeštąjį dešimtmetį skaičiuojanti klubo istorija Stenlio taurėmis dar nėra paženklinta, o paskutinį sykį finale Sent Luiso komanda žaidė dar gūdžiais 1970 m.

Daug kas pasakytų, kad neturėjo Misūrio valstijos komandos būti ir šių metų finale. Sezoną klaikiai pradėjusi ekipa gruodžio pabaigoje per 37 susitikimus buvo iškovojusi vos 15 pergalių, o klubo vadovai pamažu ėmė ruoštis ne atkrintamosioms varžyboms, o naujokų biržos loterijai, kurioje dalyvauja tik prasčiausios NHL sezono komandos.

Visgi po Naujųjų metų situacija kardinaliai pasikeitė – „Blues“ užbaigė sezoną laimėdami 30 rungtynių iš 45, taip tapdami geriausia NHL komanda 2019-aisiais, bei žengė į atkrintamąsias varžybas, kuriose dar sykį sudrumstė ramius favoritų vandenis.


Sent Luiso Blues ledo ritulininkai

Sent Luiso Blues ledo ritulininkai© SCANPIX

Vos kartą namų aikštės pranašumą serijoje turėjusi Sent Luiso ekipa susitvarkė Vinipego „Jets“, Dalaso „Stars“ ir San Chosė „Sharks“ klubais bei žengė į Stenlio taurės finalą, kuriame jie gadina nervus ir čempionato favoritams iš Bostono, su kuriais po šešerių rungtynių išlaiko lygybę 3-3.

Tiesa, „Blues“ titulu galėjo džiaugtis dar po šeštojo finalo mačo, kurį žaidė namie, turėdami galimybę iškovoti trofėjų savų sirgalių akivaizdoje. Vis dėlto pirmaudami serijoje 3-2 Sent Luiso ledo ritulininkai „sudegė“ ir pralaimėję prieš „Bruins“ 1:5 bus priversti taisyti situaciją atšiaurioje atmosferoje Bostone.

NHL finalų istorija „Blues“ ekipai nėra palanki – per 16 kartų, kai Stenlio taurės likimas sprendėsi septintosiose finalo rungtynėse, net 12 sykių triumfavo namie žaidusi komanda. Tiesa, Sent Luiso klubas gali semtis patirties iš dvejų pastarųjų tokių finalų, kuriuose trofėjų virš savo galvų kėlę išvykose rungtyniavę ledo ritulininkai. Įdomu tai, kad viename iš tų finalų triumfavo ne kas kitas, o „Bruins“ ekipa, 2011-aisiais tokiu būdu nugalėjusi Vankuverio „Canucks“ ledo ritulininkus.

Įkvėpimo „Blues“ ekipai turėtų suteikti ir itin sėkmingas jos žaidimas varžovų aikštėse – iki šiol per šio sezono NHL atkrintamąsias Sent Luiso komanda išvykose laimėjo net devynerias rungtynes iš 12. Tai – net geresnis pasiekimas nei žaidžiant namie, kur „Blues“ triumfuoja rečiau nei kas antrą sykį – laimėti 6 mačai iš 13.

Nepaisant to, septintųjų rungtynių favoritais laikomi viso sezono metu stabiliai rungtyniavę ir kur kas mažiau duobėtą kelią pakeliui link finalo įveikę „Bruins“ žaidėjai.

Bostono klubas nebuvo nurašytas net ir atsilikdamas serijoje 2-3 bei keliaudamas į Sent Luisą, tad lemiamose rungtynėse daugelis ekspertų prognozuoja, kad bostoniečių patirtis ir namų aikštės pranašumas nusvers pirmą kartą tokios svarbos susitikimą žaisiančių varžovų entuziazmą.

Lemiamos „Bruins“ ir „Blues“ rungtynės Bostono „TD Garden“ arenoje prasidės 3 val. ryto Lietuvos laiku.