Orai: pragariškus karščius vis dažniau lydės neramumai

Audra
Audra
  © Akvilė Petraitytė
gismeteo.lt
2019-06-12 12:15

Šiandien šalyje karščiai ir toliau bus negailestingi, daug kur temperatūra perkops 30 laipsnių. Jei tik įmanoma, geriau išvis vengti buvimo lauke.

Tiesa, antroje dienos pusėje, vakarėjant, svilinančią saulę gali pakeisti lietaus debesys.

Didžiausia tikimybė, jog tai nutiks šiauriniuose šalies rajonuose, vietomis čia galima ir kruša, perkūnija, smarkesni vėjo gūsiai.

Vilniuje ir Kaune dieną oras įkais iki 33, Panevėžyje iki 31 laipsnio. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 30 laipsnių karščio. Šalies pietuose termometrų stulpeliai šoktelės iki 34–35 laipsnių.

Rytoj karščio gniaužtai stiprės dar labiau. Naktis bus tvanki, kai kur gali grūmoti perkūnija, iš pavienių debesų truputį palyti. Temperatūra sieks 19–23 laipsnius šilumos.

Dienos metu karštis bus dar didesnis nei trečiadienį.

Po pietų, vakarėjant, gali pasirodyti daugiau debesų. Iš kai kurių vietomis prapliups lietus, galima perkūnija. Pūs vidutinio stiprumo nepastovios krypties vėjas, perkūnijos metu numatomi stipresni gūsiai.

Šalies pietiniuose rajonuose temperatūra jau gali pasiekti ir 35–36 laipsnius karščio. Vilniuje ir Kaune bus apie 34, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 32 laipsnius karščio. Klaipėdoje temperatūra svyruos apie 30 laipsnių.

Nuo penktadienio tikėtina, kad alinantis karštis truputį atlėgs. Nors vis dar bus karšta, temperatūra 36 laipsnių nesieks.

Pagal dabartinius duomenis, penktadienį kritulių tikimybė išaugs. Naktį vietomis, o dieną daug kur nušniokš trumpi lietūs, lydimi perkūnijos. Naktį vyraus 19–23 laipsnių šiluma. Dienos metu numatoma 25–30 laipsnių šiluma, o šalies vakaruose teliks 21–23 laipsnių temperatūra.

Šeštadienį be žymesnių kritulių, gaivinti mėgins šiaurės krypties vėjas. Naktis bus gaivesnė, vyraus 14–20 laipsnių šiluma. Dieną bus apie 24–30 laipsnių šilumos.