G. Popovichiaus krepšinio mokykla: trečdalis NBA komandų trenerių savo laiku perėjo „Spurs“ legendos kursus

Greggas Popovichius
Greggas Popovichius
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-06-12 11:34

Memfio „Grizzlies“ ekipą kitą sezoną treniruosiantis Tayloras Jenkinsas prisidės prie ypatingos kompanijos, kurioje kartu su naujai iškeptu vyr. treneriu bus jau devyni strategai.

„The Athletic“ žurnalistas Jabari Youngas tviteryje pasidalijo įdomiu faktu: beveik trečdalis NBA komandų trenerių anksčiau ar vėliau yra dirbę su San Antonijaus „Spurs“ klubo legenda Greggu Popovichiumi.

T. Jenkinsas vienu geriausių visų laikų treneriu laikomam Popui asistavo 2008–2013 m., o be jo, vyr. trenerių postus užima ir kiti buvę G. Popovichiaus kolegos: Alvinas Gentry (Naujojo Orleano „Pelicans“), Docas Riversas (Los Andželo „Clippers“), Brettas Brownas (Filadelfijos „76ers“), Mike‘as Budenholzeris (Milvokio „Bucks“), Jimas Boylenas (Čikagos „Bulls“), Jamesas Borrego (Šarlotės „Hornets“), Monty Williamsas (Fynikso „Suns“) ir Steve‘as Kerras („Golden State Warriors“).


Iš visų šių strategų tik du pastarieji nedirbo G. Popovichiaus asistentais – M. Williamso ir S. Kerro keliai su Popu susikirto šiems dar rungtyniaujant: dabartinis „Suns“ strategas „Spurs“ garbę gynė 1996–1998 m., o triskart NBA čempionu su „Warriors“ jau tapęs S. Kerras G. Popovichiaus nurodymų klausėsi 1999–2001 ir 2002–2003 m. sezonuose.

Ilgaamžis G. Popovichius San Antonijuje dirba visą savo NBA karjerą bei šiemet užbaigė 23-ąjį sezoną prie šios komandos vairo. Per šį laiką krepšinio guru laikomas specialistas penkis kartus iškovojo NBA čempionų titulą ir trissyk buvo pripažintas metų treneriu.

Nuo praėjusių metų 70-metis Popas užima ir dar vienas svarbias pareigas – strategas vadovauja JAV nacionalinei rinktinei, su kuria rudens pradžioje vyks į pasaulio čempionatą Kinijoje.