Maisto kainų tyrimas: ar brangi bus mūsų vasara?

Kasininkė
Kasininkė
  © Andrius Ufartas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-06-12 07:00

Išsirinkome prezidentą, pasibaigė pavasaris, prasidėjo vasara. Taigi su kokiomis maisto produktų kainų tendencijomis einame į vasaros sezoną, ar brangi bus mūsų vasara?

Nieko paguodžiančio pasakyti negalima, rašoma Pricer.lt pranešime. Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse palyginus su balandžio mėnesiu pigo 51 centu, tačiau vis tiek buvo 2,06 (4 proc.) euro brangesnis nei metų pradžioje.

Nors ir pabrangęs 68 centais, pigiausių prekių krepšelis toliau išlieka „Maximoje“ (50,25 Eur) į antrą pagal pigumą vietą įšoka IKI, sumažinęs krepšelio kainą 1,34 Eur. „Norfa“, nors kainą mažina 38 centais, nusileidžia į trečią vietą.

„Lidl“ sistemingai, be didelių šokinėjimų sistemingai didina pigiausių prekių kainas jau visus metus nedideliais žingsneliais: +65 centai atsistoja į ketvirtą vietą „Rimi“ dėka, kurie, greičiausiai įvertinę balandžio mėnesio kainų mažinimo rezultatus, mosteli pigiausių prekių krepšelio kainas net 3,38 Eur į viršų. „Barbora“, balandžio mėnesį tapusi pačia brangiausia parduotuve, gegužės mėnesį stipriausiai iš visų mažina kainą 6,05 Eur, bet vis tiek išlieka brangiausia.

Turime patį didžiausią rodiklį per visą stebėjimo laikotarpį – 39,01 Eur (59 centais brangiau negu balandžio mėnuo).

2018 m. gegužės mėnesio žinomų produktų vidutinio krepšelio kaina buvo 1,01 Euro (2,67 proc.) mažesnė už šių metų gegužės mėnesio krepšelį. Beje, norime atkreipti dėmesį kad gerai žinomų produktų krepšelis gegužės mėnesį visada šokteli į viršų. Gamintojai ir tinklai išeina iš velykinių akcijų ir ant gegužinio vartotojų optimizmo (baigėsi šildymo laikotarpis, mažėja jautrumas kainoms) bando uždirbti daugiau.

Šiame reitinge pigiausiu tampa „Rimi“, sumažinęs krepšelio kainą 1,68 Eur. Po jo eina „Barbora“, kainą mažinusi 78 centais. Trečioje vietoje „Maxima“, kainas sumažinusi 2,41 Eur. „Iki“ ir „Norfa“ krito žemyn brangindami krepšelius atitinkamai 3,86 Eur ir 4,32 Eur.

Taigi pagrindiniai žinomų prekių krepšelio brangimo „kaltininkai“ yra „Iki“ ir „Norfa“. Greičiausiai abu tinklai dėl gero oro „išėjo į lauką“ ir užmiršo susitikrinti svarbiausias kainas – pasižiūrėsime kitą mėnesį, ar į tai bus sureaguota.

Stipriausiai brangsta visos socialinės prekės: bulvės, duona, makaronai, cukrus, avižiniai dribsniai, ryžiai, kiauliena vištiena. O pinga ne tokios svarbios prekės – šokoladas, obuoliai, silkė, fermentinis sūris, pigiausia arbata. Tokia kainų kilimo konjunktūra labiausiai jausis patiems vargingiausiems gyventojų sluoksniams.

Maisto kainų tyrimas: ar brangi bus mūsų vasara?

Kasininkė
+4