25 tūkst. ėdalo porcijų gyvūnų prieglaudoms per 3 metus

Gyvūnų prieglauda (asociatyvi nuotr.)
Gyvūnų prieglauda (asociatyvi nuotr.)
  © Pixabay.com
Alfa.lt
2019-06-10 14:13

Gyvūnų prieglaudų veikla turbūt niekam nekelia klausimų – gyvūnų priglaudimas, gyvūnų maitinimas, gyvūnų gydymas, gyvūnų išlydėjimas į naujus namus... Tačiau „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (GGI) darbai vis dar sukelia klausimų – kokios tai iniciatyvos, jei nevykdoma nė viena aukščiau minėta veikla? Na, ne visai nė viena. Šiandien – apie pagalbą ėdalu globą vykdančioms viešosioms įstaigoms.

Prieš trejus metus gimė idėja, jog reikia padėti gyvūnų prieglaudoms apsirūpinti ėdalu – juk jis baigiasi pirmas, o jo reikia labiausiai. Gyvūnų skaičius prieglaudose svyruoja nuo kelių dešimčių iki šimtų, tad alkanų burnų visada yra, o pinigų reikalauja operacijos, sterilizacijos, galų gale, narvų valymas... Ir viskas – tik iš paaukotų lėšų. Tad bet kokia parama praverstų, nutarėme mes, ir ėmėmės veiksmų.

Taip atsirado projektas „Parodyk augintiniui eglutę“. Tačiau kas galėjo pagalvoti, kad neabejingų žmonių dėka per trejus metus jis atneš net 25 tūkst. ėdalo porcijų prieglaudų gyvūnams?

„Parodyk augintiniui eglutę“ – jau tradicija tapęs prieš Kalėdas Vilniaus Katedros aikštėje vykstantis renginys, į kurį kviečiami visi gyvūnų mylėtojai ir jų mažieji draugai. Vaišinami karšta arbata ir mandarinais, šeimininkai turi progą sužinoti apie GGI veiklą, susipažinti su prieglaudų atstovais. Mažieji keturkojai taip pat nenuobodžiauja ragaudami skanukus. O tuomet – renginio esmė – fotografavimasis prie specialaus stendo. Nuotraukos (vėlesniais metais – tiesiog viso renginio vaizdo įrašas) keliauja į feisbuką ir ten renka patiktukus – kiek patiktukų, tiek ėdalo porcijų gauna prieglaudų gyvūnai. Viskas!

Be pagalbos prieglaudoms, renginys turi ir kitą prasmę. Nusivesti savo augintinį prie kalėdinės eglutės nėra tik simbolinis aktas, parodantis, kad šuo taip pat yra šeimos narys (nors tai irgi neabejotina tiesa!) ir nori pamatyti eglutę. Gyvūnas – ne žaislas, ne daiktas. Ne dovana. Neįtikėtina, kiek keturkojų, įteiktų per Kalėdas, jau kitą dieną keliauja į prieglaudą, nes „pradžiugintasis“ nė neketina į šeimą priimti naujo nario, prie kurio reikės derinti savo dienotvarkę, kurį reikės maitinti ir vedžioti, skirti dėmesio ir auklėti. Mūsų tikslas – priminti, jog gyvūnas niekada negali būti dovana. Jei žmogus norės, tvirtai apsispręs, pats įsigis. Juk kalbame apie įsipareigojimą 10–15 metų, o kartais net ir ilgiau!

Grįžtant prie ėdalo gyvūnams, negalime nepaminėti tų, be kurių ši idėja niekada nebūtų įgyvendinta. Tai UAB „Mars Lietuva“, kurių dėka jūsų patiktukai virsta kruopščiai paskaičiuotomis ėdalo porcijomis šunims ir katėms. „Mūsų kompanijos tikslas – kurti geresnį pasaulį gyvūnams augintiniams“, – antrosios akcijos metu teigė Mindaugas Rupšys, UAB „Mars Lietuva“ atstovas. Žodžiai virto darbais: 2017 m. paaukota 5600 porcijų, 2016 m. – 7400, 2018 m. – net 12 075!

„Visada laukiame panašių akcijų ir esame labai dėkingi „Mars Lietuvai“, kad jau ne pirmą kartą atsigręžia į beglobius gyvūnus ir sugalvoja būdų, kaip padėti savanoriškoms gyvūnų prieglaudoms“, – džiaugėsi „Naminukai“, viena iš prieglaudų, gavusių sauso ir šlapio ėdalo davinius. Savo globotinius akcijos metu yra džiuginę ir „Dogspotas“, „Penkta Koja“, „Vyšnių sodas“, „Felium Domus“, „Klajūnas“, „Lesė“, „Tautmilės globa“, „Beglobis“, „Mažoji beglobių pastogė“, kitos gyvūnų globos organizacijos.