Vos dusyk saviems sirgaliams pasirodysianti rinktinė sulauks svarbios naujovės

Mindaugas Špokas
Mindaugas Špokas
  © Paulius Peleckis / Fotobankas

Lietuvos krepšinio gerbėjai per ilgus metus spėjo priprasti prie gausybę draugiškų susitikimų prieš pasaulio, Europos čempionatus ar olimpines žaidynes savoje šalyje sužaidžiančios nacionalinės komandos. Vis tik šią vasarą situacija bus kitokia – Dainiaus Adomaičio auklėtiniai daugiau kontrolinių rungtynių sužais Pietų Korėjoje, nei Lietuvoje.

Devynerias rungtynes pakeliui į pasaulio čempionatą, vyksiantį Kinijoje, žaisiantys lietuviai ant gimtosios šalies arenų parketo išbėgs vos dukart – rugpjūčio 4-ąją Klaipėdos „Švyturio“ arenoje jie rungtyniaus prieš Suomiją, o rugpjūčio 12-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje – prieš Serbiją.

Likusias rungtynes lietuviai žais kitose šalyse – Ispanijoje rungtyniaus prieš vietos komandą, Belgrade sieks nugalėti serbus, Suomijoje vyksiančiame turnyre testuos vietos krepšininkus ir rusus, o prieš pat planetos pirmenybes lankysis P. Korėjoje, kur rungtyniaus prieš Angolos, Čekijos ir P. Korėjos komandas.

Nepaisant to, kad savų sirgalių akivaizdoje lietuviai žais mažiausiai draugiškų rungtynių per daugiau nei dešimtmetį, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas dėl to problemų nemato.

„Tos rungtynės nėra toks pinigų šaltinis, iš kurio gyvename. Mūsų tikslas yra pasiruošti pasaulio čempionatui, deriname, kurie varžovai yra reikalingi. Nėra taip paprasta suderinti ir sudėlioti. Federacija tikrai nebando daugiau užsidirbti ar sugeneruoti daugiau pajamų. Niekas neskaičiuoja, kiek mes išleidžiame atsiveždami kitas komandas. Visos arenos yra mokamos, mes mokame ir už visa kita. Kartais užsienyje gal net pigiau yra organizuoti tiek rungtynes, tiek treniruočių stovyklas“, – aiškino M. Špokas.

LKF generalinis sekretorius pasidžiaugė, jog pavyko susidraugauti su serbais, su kuriais bus sužaistos rungtynės tiek Belgrade, tiek Kaune.

„Džiaugiamės, kad šiais metais pavyko susidraugauti su Serbijos krepšinio federacija. Turbūt pirmą kartą turėsime rungtynes prieš šią komandą ir išvykoje, ir namuose. Vien žaidžiant namuose negauni tokios patirties, kuri gaunama išvykoje, kai patiri kitokį spaudimą“, – kalbėjo M. Špokas.

Pasak jo, mažesnis nei įprasta draugiškų rungtynių skaičius ir pakankamai pajėgūs varžovai buvo pasirinkti ir dėl to, jog jau grupių etape lietuvių laukia itin sudėtingi iššūkiai – kovos mirtininkų vadinamoje grupėje, kurioje jiems pirštinę mes Australijos, Kanados ir Senegalo krepšininkai.

„Kaip treneris yra minėjęs, šiame čempionate finalai prasidės nuo pačių pirmų rungtynių, tad tikrai norime būti susikoncentravę. Neturime ambicijų sužaisti kuo daugiau rungtynių, nors ir turime čia, Lietuvoje, pačias geriausias sąlygas Europoje. Situacija tokia, kad pasaulio čempionate dalyvauja nedaug komandų, tad susirasti varžovus nėra taip lengva“, – sakė M. Špokas.

Dešinioji LKF prezidento Arvydo Sabonio ranka patvirtino, kad kiek išeis, rinktinė į išvykas sieks skraidyti užsakomaisiais reisais, vadinamaisiais čarteriais. Tiesa, į Aziją veikiausiai bus skrendama įprastu būdu.

„Jau ketvirti metai, kai taip dirbame. Taip ir dirbsime. Negalime nieko pasakyti apie skrydį į Pietų Korėją, nes turbūt nėra tokių rinktinių, kurios čarteriais skristų ir tuos ilguosius skrydžius. Visos sąlygos bus sudarytos, žaidėjai tikrai turės galimybę skristi komfortabiliai. Visur dėliojamės, kad skristumėme vien biznio klase“, – pasakojo M. Špokas.


Dainius Adomaitis

Dainius Adomaitis© Paulius Peleckis / Fotobankas

Kalbėdamas apie sąlygas nacionalinei šalies komandai, jis pabrėžė ir svarbią naujovę – už maistą atsakingą žmogų, kuris rūpinsis rinktinės krepšininkų mityba.

„Turėsime naujovę, kurios nebuvo iki šiol – atsiras žmogus, atsakingas už maistą. Tai bus virėjas, prižiūrėtojas, dietologas, „maitintojas“. Šnekėjome su žaidėjais, dauguma iš jų tuo naudojasi sezono metu. Nenorime eksperimentuoti, ypač keliaudami į kitas šalis, dėl to, kokį maistą ten gausime. Tų nematomų žmonių darbas bus sudėlioti visą mitybą, sutvarkyti tai, kokie produktai bus naudojami, kad neturėtume tokių patirčių, kurios nutiko 2016-aisiais Argentinoje, kai kažkas apsirgo dėl paprastų dalykų, kadangi nebuvo pripratęs prie vietinio maisto.

Kai pradedi keliauti, skirtingas maistas gali išbalansuoti žaidėjus. Treneriui reikia sveikų žaidėjų, pasiruošusių startuoti, o ne turinčių negalavimų dėl to, kad kažkas kažko nepadarė“, – sakė M. Špokas.

Lietuvos rinktinės treniruočių stovykla prasidės liepos 22-ąją, o pasaulio čempionate lietuviai startuos pirmąją rugsėjo dieną, kai žais prieš Senegalo komandą.

Vos dusyk saviems sirgaliams pasirodysianti rinktinė sulauks svarbios naujovės

Mindaugas Špokas
+19